Roman

Düğün Gecesi – Sophie Kinsella

Sophie Kinsella / Düğün Gecesi /

 

Düğün Gecesi E Kitap

Lottie çılgınlar gibi evlilik isteği duymakta. kendi kurallarına göre evlenmeden sevişemez. Ee sevişmek için evlenmeli. Tabi tek bu yüzden değil. Lottie’nın bir erkek arkadaşı var fakat bir türlü evlilik teklifi yapamıyor yada yapmak istemiyor. Lottie’nin şimdi ki erkek arkadşından i çıkmayacak o zaman onunla hemen evlenecek birini bulmak zorunda. Bu arada eski erkek arkadaşına tesadüfen denk geliyor ve ona kendisi evlilik teklifi ediyor. Bu arada Lottie’nın kız kardeşi de boşanmak üzere. Bunun için onun evlenmesini istemiyor. Evliliğin hiçte sandığı gibi olmadığını anlaması için elinden geleni yapacak. Fakat Lottie’nin aklı fikri gerdek gecesinde.

Düğün Gecesi Hakkında

Lottie evlenmek istiyor, hem de çok. İçinde böyle önlenemez bir evlilik kıpırtısı, illa ve mutlaka doğru erkekle evlenecek, evlenmek zorunda. Hâlihazırdaki erkek arkadaşının kendisine evlenme teklif etmek üzere olduğundan da adı gibi emin. Ancak beklenen teklif gelmek bilmeyince ve üstüne üstlük eski sevgilisiyle de yeniden karşılaşınca, çılgın ve kararlı bir eylem planını acilen devreye sokuyor. Nedir o? Hemen evlenecekler. Neden? E, çünkü Lottie evlenmek zorunda. Ama neden? Canı istiyor. Eski sevgiliyle gerçekleşecek bu yıldırım evlenmesinde nişan, söz ve diğer düğün koşuşturmacaları olmayacak. Hepsinden önemlisi, güvenli evlilik müessesesi kurulana dek çifte kumrulara sevişmek de yasak! Mükemmel!
Öte yandan… Lottie’nin kız kardeşi Fliss, kâbus gibi bir boşanmayla boğuşuyor ve kardeşinin de aynı cehenneme düşmesini asla istemiyor. Ona göre Lottie’nin bu ‘proje’ izdivacı ne pahasına olursa olsun, durdurulmalı. Kararlı taze dul Fliss, bu drama son vermek için mutlu çiftin bir Yunan adasında kurgulanan romantik tatilini dağıtmaya gidiyor. Lottie unutamayacağı bir düğün gecesi mi yaşayacak, yoksa o geceyi sonsuza dek hafızasından silmek mi isteyecek? İşte buna da artık kader karar verecek. Hâliyle, güleceksiniz.

Düğün Gecesi Yorumlar

“Komik, kıpır kıpır, romantik.”
-Daily Mail-
“Romantik, kimi zaman buruk, kahkahalarınıza hâkim olamayacağınız kadar da komik.”
-Sunday Express –

Benzer İçerikler

Erkek Fatma – Ö. R. S. Online Kitap Oku

yakutlu

Tatlı İntikam – Heather Snow – Online Kitap Oku

yakutlu

Ustam ve Ben Roman Özeti (Elif Şafak)

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy