Roman

Elflerin Kanı – Andrzej Sapkowski – Online Kitap Oku

Andrzej Sapkowski / Elflerin Kanı – The Witcher 3 / PDF / Sayfa: 416

Bir zamanlar Elfler, İnsanlar ve cüceler huzur içerisinde yaşarlardı. Renkli bir mozaiğin parçaları olarak güzel bir hayat süren bu ırklar zamanla birer düşman oldular. Her ırk birbirlerine düşman olduğu kadar bu iş ileri gitmiş ve kendi aralarında da büyük bir savaşa sürükleni vermişlerdi. Sonradan bir mucize oldu Ciri adında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebek tüm ırklardan farklıdı. Ciri’nin kendine özgü yetenekleri ve güçleri vardı. Fakat savaş hengamesinde kaybolan bu çocuk ileride Witcher olarak ortaya çıktı. Bir kiralık katildi. Kim para verirse onun için canavar öldüren biriydi. Fakat bilmediği bir şey vardı, dünyanın kaderi onun elindeydi!

Elflerin Kanı Hakkında

Rivyalı Geralt, Witcher serisinin 3 romanıyla geri döndü ve bu sefer dünyanın kaderini ellerinde tutuyor.

“Ben Witcher’ım. Yapay olarak yaratılmış bir mutant. Para karşılığında canavar öldürürüm. Anne babaları bedelini öderlerse çocukları korurum. Parasını Nilfgaardlı anne babalar öderlerse Nilfgaardlı çocukları da korurum. Dünya harap olsa bile -ki bunu hiç sanmıyorum- bir canavar beni öldürünceye kadar bu dünyanın harabeleri üzerinde canavar öldürmeyi sürdürürüm. Bu benim yazgım.”

Yüzyıldan fazla bir süredir insanlar, cüceler ve elfler barış içinde yaşıyordu. Ancak zaman değişti. Barış sona erdi ve farklı ırklar tekrar savaşmaya başladı. Hem birbirlerine karşı hem de kendi aralarında. Cüceler hısımlarını öldürüyor, elfler de insanları ve insanlarla dostluk kuran elfleri.

Bu çalkantılı çağda kâhinlerin beklediği bir çocuk doğar. Cintra Aslanı Kraliçe Calanthe’nin torunu Ciri’nin garip güçleri ve daha da garip bir kaderi vardır. Kehanetler onu “Alev” diye niteliyor, iyi veya kötü dünyayı değiştirecek kişi olarak.

Yorumlar

“BU KİTABI GERÇEKTEN, GERÇEKTEN ÇOK BEĞENDİM… SAPKOWSKI’NİN DÜNYASINDAKİ HİÇBİR KARAKTER SİYAH-BEYAZ DEĞİL. GERALT VE CANAVARLAR DÂHİL HERKES GRİNİN BİR TONU.”

-The Deckled Edge –

Elflerin Kanı Online Kitap Oku

Elflerin Kanı .

The Witcher Serisi Diğer eKitaplar

Bu kitabı Facebook Grubumuzda Duygu Paylaşmıştır. Sizlerle Facebook Grubumuza katılmayı unutmayın.

https://www.facebook.com/groups/ekitapgrup/

Benzer İçerikler

Ihvan-ı Safa Risaleleri 2

yakutlu

Sen de Kendi Hikayenin Kahramanısın – Kendra Levin – Online Kitap Oku

yakutlu

Büyücüler Lev Grossman

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy