Roman

Evrenin Ötesi – Beth Revis – Online Kitap Oku

Beth Revis / Evrenin Ötesi – Evrenin Ötesi Serisi 1 / PDF – EPUB / Sayfa:

Yalanlarla beslenen dev bir uzay gemisinde, zamanın ve evrenin ötesinde bir aşk hikâyesi

Geleceğe doğru yol alan devasa bir uzay gemisinde aşk, cinayet ve çılgınlığın hikayesi. Kurnazca örülmüş bir hikaye ağı, korkuyla beğenilerek okunacak.

İkisi de farklı alanlarda uzman birer mühendis olan karı koca, dünyanın en büyük uzay projesi olan bir uzay gemisinde görevlendirilmek istenir. Yalnız bundan sonra ki hayatları sadece bu gemi olacak ve 100 yıl süren bir yolculuğa çıkacaklardır. Bunu tek bir şartla kabul ederler henüz 18 yaşında olan Amy adlı kızlarınıda yanlarına alacaklardır. Sonunda gemiye kabul edilir ve 100 yıl sürecek bir dondurulmuş sıvı içerisinde yolculuğa başlarlar. Fakat zamansız bir biçimde kapsülün fişi çekilerek uyandırılan Amy ne olduğunu anlayamaz çünkü 50 yıl erken uyandırılmıştır. Üstelik kendisi şanslı olandır çünkü zamansız çekilen fiş sebebiyle hayatını kapsülde boğularak ölen bir çok kişi vardır. Bu işin ailesininde başına gelmeden çözmek isteyen genç kız bu sırada tanıştığı bir teknikerle tutkulu bir aşka yelken açar.

Evrenin Ötesi Hakkında

Amy’nin genetik uzmanı annesi ve savaş analizi uzmanı babası yeni bir gezegende, insanlığın ilk tohumlarını atmak ve yaşam şartlarını uygun hâle getirebilmek üzere Finansal Kaynak Borsası tarafında işe alınır. Yeni gezegene varmak üç yüz yıl süreceği ve Amy sadece on yedi yaşında olduğu için özel bir izin ile o da bu yolculukta ailesine katılır.

Kendilerinin de aralarında bulunduğu yüz kişilik bilim insanı ve savaş uzmanı dondurularak geminin kargo bölümüne, üç yüz yıl sonra yeni gezegene iniş yapıldığında uyandırılmak üzere yerleştirilir. Ama yüzlerce yıl sürecek olan bu yolculuk için evet demeden önce Amy’nin elli yıl erken uyandırılacağından haberi yoktur. Üstelik kendi kurallarıyla yaşayan cesur yeni bir dünyaya gözlerini açmayı hiç ummamıştır.

Amy, uyandırılışının bir teknik arıza olmadığını anladığı andan itibaren onun neredeyse ölümüne sebep olan kişiyi bulmak için zamana karşı bir yarışa girer. Çünkü donma haznesinin fişi çekilmiştir ve şüpheliler listesindeki isimler ise birkaç bin kişilik gemi sakinlerine aittir. Gemide, birisi donma haznelerinin fişlerini çekip kaçmaktadır ve vaktinde çözüldükleri fark edilmeyen kurbanlar dondurucu sıvıda boğulur. Eğer Amy hemen bir şeyler yapmazsa ailesi bir sonraki kurbanlar olabilir.

Ama şüpheli listesindeki isimlerden biri, Amy için farklı anlamlar ifade etmektedir: genç, asi ve zeki Çırak, geminin gelecekteki lideri ve Amy’nin hazırlıksız yakalandığı bir aşktır.

Evrenin Ötesi, Titanik’in Cesur Yeni Dünya ile buluştuğu bir roman.

Evrenin Ötesi Online Kitap Oku

Evrenin Ötesi Online Kitap Oku

Alternatif

https://ekitap.org/bsc840uhs7y1.html

Benzer İçerikler

Mühtedi / Kiliseden Camiye

yakutlu

Çernobil’den Sesler – Svetlana Aleksiyeviç – Online Kitap Oku

yakutlu

Sanma Ki Yalnızsın – Elif Şafak Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy