Roman

Fatmagül’ün Suçu Ne? – Vedat Türkali – Online Kitap Oku

Fatmagül’ün Suçu Ne? / Vedat Türkali / PDF / Sayfa: 122

Bu kitabın ismini daha öncesinde bir çoğumuz film ve diziye dökülen senaryosuyla duyduk. İşte bu izlediğiniz yapımların senaryo kaynağı usta yazarımız Vedat Türkali adlı yazarımıza ait romandır. Fatmagül bizlere aslında kendi toplumumuzda ki kadının çektiği zorlukları yansıtan bir aynadır. Küçük bir ilçede geçen konusuyla olayları daha net görmemizi sağlayan bu romanda, Fatmagül Mustafa’ya aşıktır. Aynı şekilde adamda onu sevmektedir. Fakat düğün yapabilmeleri için bazı zorlukları atlatmaları gerekir. Buna rağmen o günün hayalini kuran iki aşık bundan çok daha zor badirelerle karşılaşacak. Hayatları bazı kesimlerin tutumu ve çıkarı için allak bullak olan iki aşığın hikayesi.

Fatmagül’ün Suçu Ne? Hakkında

Fatmagül’ün dramı aslında hem büyük kentlerde hem kırsalda pek çok genç kızın, kadının yaşadıklarının bir aynası. Kadının ezilmişliğinin, çaresizliğinin öyküsü.

Güzeldir Fatmagül, âşıktır Mustafa’sına ve bir sığıntı gibidir abisinin evinde. Mustafa ile evleneceği günü heyecanla, sevinçle bekler. Ne var ki o gün gelmeden çok şey değişir hayatında; ummadığı anda, ummadığı yerde felaketi yaşar.

İstemeyerek de olsa sığındığı insan onun kurtuluşu olacak mıdır? Zaman, nefret yüklü bir ilişkiye başka bir yön verecek midir?

Fatmagül’ün Suçu Ne? usta yazar Vedat Türkali’nin hem filmiyle hem televizyon dizisiyle büyük ses getiren senaryosundan öyküleştirildi. Bir genç kadının dramı yanında bir ilçede oynanan siyaset ve seçim oyunları, küçük hesaplar, erkek dünyası da bu etkileyici öyküde ustalıkla yansıtılıyor.

Bu kitabı facebook grubumuzdan @Ulviyya Guliyeva paylaşmıştır.

Sizlerde grubumuza üye değilseniz https://www.facebook.com/groups/ekitapgrup bu bağlantı üzerinden gruba katılabilirsiniz.

Fatmagül’ün Suçu Ne? Online Kitap Oku

Fatmagül’ün Suçu Ne? .

Benzer İçerikler

Danvers Serisi – Sydney Landon – Online Kitap Oku

yakutlu

Sonsuz Arzuya – Uyanış Alma Katsu – Online Kitap Oku

yakutlu

Bir Başka Mavi – Amy Harmon – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy