Roman

Genler Unutmaz – Sharon Moalem – Online Kitap Oku

Sharon Moalem / Genler Unutmaz / PDF / Sayfa: 256

Genler Hayatımızı Nasıl Değiştirir, Hayatımız Genlerimizi Nasıl Etkiler?

Yine satış rekorları kırmış bir bilim kitabı sizlerle. Ünlü doktor Sharon Moalem’in uzun süredir üzerinde çalıştığı bu “Genler Unutmaz” adlı Biyoloji kitabı sizlere eğlenceli bir şekilde bu alanda insanlığın nereye geldiğini ve bu bilgileri kullanarak neleri değiştirip, nelerde farkındalık yaratacağımızı oldukça eğlenceli bir dille aktarmaktadır. İnsanlar daha doğmadan önce bile genlerinde hayatlarının önemli dönüm noktalarına işaret eden kodlar bulunur. Yazar bu kaderi bizlere ünlü sporcular, sanatçılar ve yıldızlar üzerinden örneklendirirken aynı zamanda bir çok hastalığında bu genlerde kodlu olduğunu bizler açık bir şekilde gözler önüne sermektedir.

Genler Unutmaz Hakkında

New York Times en çok satanlar listesinde yer alan yazar ve ödüllü doktor Sharon Moalem, genetikte çığır açan buluşların hem dünyaya hem de hayatımıza bakış açısını nasıl kökten değiştirdiğini gösteriyor.

Geleneksel anlayışa göre, genetik kaderimiz henüz doğmadan önce yazılmıştır. Fakat Dr. Moalem’in çığır açan kitabı, insan genomunun dokuzuncu sınıftaki biyoloji öğretmeninizin hayal edemeyeceği kadar akışkan ve büyüleyici olduğunu gösteriyor. Dr. Moalem, bizi birbirinden eşsiz ve anlaşılması güç hastalarının başucuna götürerek, nadir genetik hastalıkların beden ve ruh sağlığımız hakkında neler öğretebileceğini ustalıkla sergiliyor.

Bu yenilikçi kitapta, Dr. Moalem bilim ve tıp dünyasına yönelik geniş kapsamlı ve eğlenceli disiplinlerarası yaklaşımını sergileyerek sanat, tarih, süper kahramanlar, seks işçileri ve spor yıldızlarının yardımıyla hayatımızın genlerimiz ve genlerimizin hayatımız üzerindeki etkisini nasıl anladığımızı açıklıyor. GENLER UNUTMAZ; genlerinize, sağlığınıza ve hayatınıza bakış açınızı derinden değiştirecek.

Sharon Moalem Hakkında

Tıp doktoru ve doktora sahibi SHARON MOALEM, ödüllü bir bilimci ve hekim olmasının yanı sıra New York Times’ın en çok satanlar listesindeki Survival of the Sickest (Yaşamın İnanılmazları) ve How Sex Works (Sevişen Beden) kitaplarının yazarıdır. Biyoteknoloji ve insan sağlığı ile ilgili buluşları 19 patentle ödüllendirilen Moalem, aynı zamanda iki biyoteknoloji şirketinin kurucu ortaklarındandır. Dr. Moalem ve araştırması; New York Times, TIME, New Scientist, The Daily Show with Jon Stewart, Today ve CNN’de yayınlanmıştır.

Genler Unutmaz Online Kitap Oku

Genler Unutmaz Alternatif Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Seninle Başım Dertte – Cathy Cole – Online Kitap Oku

yakutlu

Kırmızı Pazartesi – Gabriel Garcia Marquez – Online Kitap Oku

yakutlu

Sen Uyurken – Miranda Lee – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy