Roman

Halkın Ekmeği – Bertolt Brecht Online Kitap Oku

Halkın Ekmeği – Bertolt Brecht ekitap

Halkın Ekmeği kitabı hakkında bilgiler:

Bertolt Brecht'in Halkın Ekmeği isimli şiir kitabı 168 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Nedir bir halkın istedikleri? Özgürlük mü? Adalet mi? Rahat bir yaşam mı? Yoksa ekmeğini gönül rahatlığıyla alabilmesi mi? Kazandığı üç beş kuruşu harcayabilmesi mi? Bir halkın istediği yaşam; adaletli bir ülkede özgürce yaşayabilmesi, kazandığı üç beş kuruşu harcayabilmesidir. Çünkü adalet, Bretolt Brecht’in de dediği gibi halkın aslında ekmeğidir. Yani en temel ihtiyacıdır.
Halkın Emeği şair oyun yazarı tiyatro yönetmeni ve kuramcısı Bertolt Brecht'in dokuz ciltlik şiirlerinden yapılmış bir seçmedir.Daha önce değişik yayınevleri tarafından birçok baskısı yapılan ve ilgiyle okunan bu kitabın yeni bir baskısını sunuyoruz.
"İki Edebiyatçı iki sanatçı işine saygılı iki edebiyat ve dil işçisi A. Kadir ile A. Bezirci baş başa vermiş pırıl pırıl bir yapıt koymuşlar ortaya.Bugüne Dek Brecht'in şiirlerini böylesine temiz bir Türkçeyle derli toplu bir yapıt çıkmadı bizde." Hasan Hüseyin
Halkın Ekmeği Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Bertolt Brecht kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Bozulan Yeminler – Sabrina Jeffries – Online Kitap Oku

yakutlu

Ne’n Var Kuzum – Nuran Buluş

yakutlu

Gül ve Diken – Tracy Anne Warren – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy