Kitap Özetleri Roman

İlk ve Son Özgürlük – Jiddu Krishnamurti Online Kitap Oku

İlk ve Son Özgürlük - Jiddu Krishnamurti
İlk ve Son Özgürlük – Jiddu Krishnamurti ekitap

İlk ve Son Özgürlük kitabı hakkında bilgiler:

Jiddu Krishnamurti'in İlk ve Son Özgürlük isimli kitabı 312 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
13 yaşındayken "dünya öğretmeni" seçilen Krishnamurti, hayatını dünyayı dolaşarak, insanlarla, hayata ve dünyaya değin konuşarak geçirdi. Kendisine mesihlik yakıştırılmış olmasına karşın bunu asla kabul etmedi. Onun için, karşılaştığı herkes başlı başına bir “fert”di. Bu yüzden öğretmekten çok paylaşmayı ilke edindi. Yeniden de dünya üzerindeki milyonlarca kişi ondan çok şey öğrendi.
Devrim ancak şimdi olasıdır, gelecekte değil. Yenilenme bugündür, yarın değil. İşin zor yanı, çoğumuzun anlamaya niyetinin olmaması, zira anlarsak bunun hayatımızda bir devrime yol açacağından korkuyoruz ve karşı koyuyoruz. Vaktin önümüzdeki zorluktan kurtulmanın bir yolu olmadığını gören ve dolayısıyla yanlış olandan kurtulmuş bir insan, natürel olarak anlamaya niyetlidir; o yüzden de zihni kendi kendine suskundur, zorlama olmadan, gayret olmadan. Zihin dingin ve sakin olduğu, rastgele bir yanıtı veya çözümü aramadığı, ne karşı koyduğu ne de kaçındığı vakit – ancak o vakit bir yenilenme olabilir. Zira o vakit zihin doğru olanı idrak edebilir. İnsanı özgür kılan gerçektir, sizin özgür olma çabanız değil.
İlk ve Son Özgürlük Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Jiddu Krishnamurti kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Felsefe Yüzüğü Serisi – Morgan Rice – Online Kitap Oku

yakutlu

Kır Zincirlerini – Nicole Byrd – Online Kitap Oku

yakutlu

Uzaya Kaçış – Halil Kocagöz – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy