Roman

Karıma Mektuplar – Marquis de Sade Online Kitap Oku

Karıma Mektuplar – Marquis de Sade ekitap

Karıma Mektuplar kitabı hakkında bilgiler:

Marquis de Sade'in Karıma Mektuplar isimli kitabı 120 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Onu yeniden tanıtmaya gerek yok. O, Marquis de Sade, 1776 seneninde özgürlüğünün nihayet saatlerini sürmektedir hala ve 35 yaşındadır. Mahpusluğun ne demek olduğunu kısa tutukluluğu ile tatmış olsa da, 1772 seneninde patlayan yeni bir fuhuş olayını hiç ummadığı kadar pahalıya ödeyecektir. Öyle ki İtalya'ya kaçan markinin gıyabında idam istikrarı çıkartılır. 1775 yılında, "küçük kızlar" davası, var hapis cezasına on üç sene daha eklenmesine neden olur. 13 Şubat 1777'de Paris'te tutuklanarak, Vincennes Şatosu'na götürülse de kralın hususi izniyle yaşamda kalmayı başarır; 1790'da buradan çıkarken zeka hastalarının ortasında geçireceği on üç senelik esaretten henüz habersizdir. Gamsız, zevk düşkünü bu asil gencin hayatı, sürgünlerle geçen bir yaşama dönüşür. Her şeyden elini eteğini çektiği bu uzun süreçte yazmaya başlayacak ve name yazmada ustalaşacaktır. Bu "özgürlük aşığı", artık, yalnızca ve en sadık sırdaşı, karısı Renée-Pélagie'ye yolladığı mektuplarda, bu ustalığından örnekler sergiler. Mektupları aracılığıyla, karısına yalvardığı zamanlar bulunduğu kadar, ona hakaretler de yağdırır; bütün kötülüklerin kaynağı olarak gördüğü annesine karşı duyduğu nefreti dile getirir, ihtiyaçlarının karşılanmasını isterken kaprisler yapar; yaşadığı şaşkınlıkları, bitmez tükenmez öfkeyi, tutkuyla hep onunla paylaşır.
Karıma Mektuplar Online Kitap Oku Karıma Mektuplar Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Marquis de Sade kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Sarmaşık – Şebnem İşigüzel Online Kitap Oku

yakutlu

O Büyülü An – Scarlet Wilson – Online Kitap Oku

yakutlu

Akletme Uzerine

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy