Roman

Karşılıksız Aşk – Gregory Dart – Online Kitap Oku

Gregory Dart / Karşılıksız Aşk / PDF – EPUB / Sayfa: 122

Kovalanmak ve kovalanmamak üzerine

Platonik yani “Karşılıksız Aşk” hakkında bulunabilecek en iyi kitap olduğu bir çok kesimce onaylanmıştır.

Yazar bu kitabı öylesine yazmamış aksine bu deneyimi bire bir yaşadığı bir olaydan yola çıkarak araştırmaya koyulmuştur ve kitaplaştırmıştır. Bir gün her zaman ki konferanslarından birinde bir kız öğrenci kendisine oldukça ilgi gösterir. Bunun altında art niyet aramadan mail adresini verir. Ardından önce basit sorularla başlayan mail yazışması giderek bir bombardımana ardından mesajlara dönüşür. Yazarımız burada bir sınır çekilmesi gerektiğini düşünür ve kızı uyarır fakat bu uyarı daha çok saplantıya dönüşür. Bu hikayenin devamı kitapta fakat sadece bu hikaye ile sınırlı bir denemeden çok daha fazlası var elinizde. Karşılıksız aşkı her iki cins farklı yaşar, karşılıksız olan bu duygu sadece aşk değil bazen cinsel boyutu vardır, şehir de yaşayan insanlar mı yoksa kırsalda yaşayan insanlar mı platonik aşka daha çok maruz kalır? gibi bir çok soru ve cevabı bulacaksınız.

Karşılıksız Aşk Hakkında

Şehirde bekarlık nasıl bir şeydir? Şehir bize nasıl aşklar vaat eder? Birbirimize gösterdiğimiz ilgi hangi noktadan sonra rahatsız edici olmaya başlar? “Normal” aşk ile “patolojik” fanteziler arasındaki çizgiyi nasıl çekmeli? Günümüz tacizcileri neden internet, cep telefonu gibi araçlara bu kadar meraklılar? Londralı bekar romantik edebiyat okutmanı yazarımızın başından garip bir aşk hikayesi geçer. Bir konferansta tanıştığı edebiyat öğrencisine biraz ilgi gösterir ve e-mail adresini verir; daha sonra kızın, dozajı giderek artan ilgisine, cep mesajı ve e-mail yağmuruna, gittikçe saplantı haline dönüşen aşkına maruz kalır. Kız avını sinsice takip eden tacizkar bir aşığa, erkekse bir kurbana dönüşür. Zamanla tacizci, kurbanını bir işbirlikçiye, yeni yeni saplantıları, hatta paranoyaları olan birine dönüştürür. Karşılıksız aşk ile tacizkar aşk arasında belli belirsiz bir sınır vardır, birinden ötekine her an geçilebilir. O halde aşkta “mesafe” kavramı çok önemlidir. Yazarımız, Dante ile Beatrice”in aşkından hareketle bu kavramı inceliyor ve bir aşığın en ateşli özlemlerin ortasında kıvranırken bile aşkının farklılığını ve gizemini nasıl anlamlandıracağına dair yorumlarda bulunuyor. Daha sonra bizi Stendhal’den Zweig’a, Goethe’den Poe’ya, Shakespeare’den romantik şairlere uzanan bir edebiyat gezisine çıkarıyor. Kaderin bir cilvesi işte, yazarımız bu garip maceradan bir süre sonra kendini rollerin tamamen değiştiği bir aşk hikayesinin sarışın dilbere karşı gittikçe saplantıya dönüşecek bir aşka kapılır. Şimdi avın peşinde sinsice dolaşma sırası ona gelmiştir. Bu olay, zamane şehirlerindeki bütün bekarların başına gelebilir pekala. Bir gün siz de kendinizi bir tacizci ya da kurban olarak bulabilirsiniz. Önemli olan yaşadığınız şeyle yüzleşmek, onu anlamlandırabilmektir. Karşılıksız Aşk bunun çarpıcı bir örneği.

Karşılıksız Aşk Online Kitap Oku

Karşılıksız Aşk Online Kitap Oku

Alternatif

https://ekitap.org/rnz31hgw15ch.html

Benzer İçerikler

Kül – Yangn Mavisi – Binnur Nigiz Online Kitap Oku

yakutlu

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 – John Perkins Online Kitap Oku

yakutlu

Cennete Bir Bilet – Gaby Hauptmann – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy