Roman

Kraliçe’nin Piyonu – Christy English – Online Kitap Oku

Christy English / Kraliçe’nin Piyonu / PDF – EPUB / Sayfa: 392

Tehlikeli Bir Taht Mücadelesinin Unutulmaz Hikayesi

Tam bir kadınlar arasında taht oyunları romanı olan bu eser, içerisinde entrika, oyunlar ve bol romantizm barındırıyor. Eleanor bolluk ve bereket içerisinde yaşayan bir kraliçeyken birden bire eşi Louis’i terk ederek İngiliz Henry’ye kaçar. Kısa bir süre sonra adını en zengin ve görkemli kraliçe olarak duyurur. Bu sırada 2. kocasından olan çocuklarının tüm yaramazlıklarını ve büyünce de taht hırslarını destekler. Fakat asıl amacı ilk kocasından olan bir çocuğu tahta geçirmektedir. Diğer yandan eski eşinin, yeni kraliçesi olan Alais adında bir kadını Fransa’nın İngiltere’ye eş güce gelince, kendisine rakip olarak görmeye başlar. Bir şekilde ya onu kullanacak yada öldürtecektir..

Büyülü Bir An İçin Hakkında

Tüm zamanların en büyüleyici kraliçesi; Eleanor, ve onun masum piyonu; Fransa Prensesi Alais…

Kıyasıya bir taht mücadelesi…

Fransa Kraliçesi iken tahtını ve eşi VII. Louis’yi terk edip II. Henry ile evlenerek bir süre sonra İngiltere Kraliçesi olan Eleanor, tarihteki yerini tüm zamanların en etkileyici kraliçesi olarak korumaktadır. Oğlu Aslan Yürekli Richard’a ve onun hırslı ağabeylerine destek vermek için çabalarıyla tanınan Kraliçe Eleanor’un aslında gönlünde taht kuran çocuğunun oğullarından biri değil de kendi kızıymış gibi sevdiği Fransa Prensesi, eski eşi VII. Louis’nin kızı Alais olduğu ise pek bilinmez. Alais, Eleanor’un hayatına oğlu Richard’ın nişanlısı olarak girdi ancak bunun yerine kocasının âşığı oldu… Sonunda da kendini Eleanor’un en iyi ve tek dostu olarak ispat etti.

Alais, henüz dokuz yaşındayken Kral II. Henry ve Kraliçe Eleanor’un oğlu Prens Richard ile evlenecek yaşa gelene kadar orada yaşamak üzere İngiltere’ye gönderildi. Alais, bu hanedan evliliğinin satranç tahtasında masum bir piyondu ve nişanı iki ulus arasında sıkıntı verici olsa da bir ateşkes sağlamak amacındaydı. Kocasından uzaklaşmış olan Eleanor, bu azimli genç kızda kendini gördü. Ona kızıymış gibi kucak açarak erkeklerin dünyasında nasıl güçlü bir kadın olunacağını öğretti. II. Henry’ye karşı ayaklanmada oğullarına destek veren Eleanor, aynı zamanda Alais’yi de bu tehlikeli taht oyunlarında kullanmaktan çekinmedi. Ama Alais büyüdükçe kendi hırslarını geliştirirken, Eleanor da onu artık bir tehdit olarak görmeye başladı. Birbirlerine olan sevgileri, acı rekabetler, karanlık ihanetler, çelişen ihtiraslar, intikam ateşi ve İngiltere tahtı için mücadeleyle gölgelendi.

Büyülü Bir An İçin Online Kitap Oku

Büyülü Bir An İçin Online Kitap Oku

Alternatif

Büyülü Bir An İçin PDF ve EPUB İndir

Benzer İçerikler

Fetih 1453 – Eda Bildek – Online Kitap Oku

yakutlu

Aşk O Kadar Aşk

yakutlu

Solgun Karanfil – Sinan Akyüz – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy