Roman

Mezbaha No:5 – Kurt Vonnegut – PDF ve ePUB İndir

Kurt Vonnegut / Mezbaha No: 5 / PDF – EPUB / Sayfa: 184

Kurt Vonnegut’ın kendisininde esir olarak kaldığı ve hapsedildiği 5 numaralı Mezbaha da unutulduğu için hayatta kalma şansı yakalayan biridir. Onun bu romanı ise gerçeklerle kurguları bir arada harmanlayan büyük yankı uyandırmış en popüler romanlarındandır. Billy Pilgrim sıradan bir vatandaş ve savaş sırasında zorunlu bir asker eridir. Billy’nin gözünden savaşın acı yüzünü öğrenirken diğer yandan gereklere bir aydınlık tutan etkileyici bir romanla Mezbaha 5.

Mezbaha No: 5 Hakkında

Kurt Vonnegut, Batman’deki Joker’in iyi kalpli ikizi gibi. Beyne şerbet dökerken, kalbe kezzap saçıyor! Tüm zamanların en büyük savaş karşıtı romanlarından Mezbaha 5’te, Dresden bombardımanı merkezinde bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz.

Billy Pilgrim beceriksiz bir zaman gezgini; nereye gideceğini kontrol edemiyor ve seyahatleri eğlenceli falan geçmiyor. Hayatının hangi kısmında kendini oynayacağını önceden bilemediğinden, sürekli sahne korkusu çektiğini söylüyor. Billy Pilgrim bir savaş esiri. Güzel ve yaşanabilir bir kentin mahvına tanık oldu. Tanıdığı biri, başkasına ait bir demliği aldığı için vuruldu Dresden’de. Bir diğeri, şahsi düşmanlarını savaştan sonra kiralık katillere öldürteceği tehdidini sahiden savurdu.

Unutmayın: Hepsi yaşandı bunların. Aşağı yukarı. En azından savaş kısımları gerçek.İnsanlığın merkezine yapılan bu zaman yolculuğu, hayatın anlamını arayan fakat bulmaya korkan herkes için benzersiz bir rehber.

Mezbaha No: 5 Online Kitap Oku

Mezbaha No: 5 Online Kitap Oku

Mazbaha No: 5 .

Benzer İçerikler

Türlerin Kökeni – Charles Darwin – Online Kitap Oku

yakutlu

Tesadüfler Adası – Rachel Gibson – Online Kitap Oku

yakutlu

Hırçın Güzel – Melanie Milburne – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy