Roman

Daha Ne Olsun – Kurt Vonnegut – Online Kitap Oku

Kurt Vonnegut / Daha Ne Olsun – Mezuniyet Konuşmaları / PDF / Sayfa: 113

Kurt Vonnegut yazarlığının yanı sıra konuşmacılığıyla da insanları etkisi altında bırakan bir adam. Dresden adında ki toplama kampında kaldığı sırada unutulduğu için hayatta kalmayı başardığı bir et kesim hanesi hem onu meşhur etmemiş hemde aydınlandırmıştı. Başından geçen bu olay onu bir çok üniversite mezuniyetin de baş konuşmacı konumuna getirdi. Üstelik kendisi bir üniversite mezunu da değildi. Kurt diğer motive konuşmacıları yerine daha gerçek daha somut şeyler anlatıyordu insanlara.

Daha Ne Olsun Hakkında

Kurt Vonnegut üniversite mezunu değildi. II. Dünya Savaşı sırasında Cornell Üniversitesi’nden ayrılıp savaşa gitti. Bulge Çarpışması’nda 106. Piyade Bölüğü’nde görev yaparken Almanlara esir düştü ve Dresden’deki savaş esirleri kampına yollandı. Dresden bombardımanından, yeraltındaki Mezbaha No. 5 adlı et deposuna hapsedildiği için sağ kurtuldu.

Kurt Vonnegut, düzene seçenek arayan altmışlar gençliğinin yeraltı kahramanlarından biriydi. Romanı Mezbaha No.5’in yayınlanışının getirdiği dünya çapında övgüden sonra, Amerika’nın en gözde mezuniyet töreni konuşmacılarının arasına girdi. Gençlere bir gecede başarı vaat eden formüller ya da tozpembe beylik laflar sunmazdı. Aksine, mezunların karşısına her seferinde yepyeni, taptaze fikirlerle, öykülerle çıkar, akıl kışkırtacak yeni kaynaklar sunardı. Kurt Vonnegut’ın mezuniyet konuşmaları ilk kez Türkçede! Daha ne olsun?

Daha Ne Olsun Online Kitap Oku

Daha Ne Olsun .

Benzer İçerikler

Düşün Ve Zengin Ol – Napoleon Hill – Online Kitap Oku

yakutlu

Aşamalar Roman Özeti (Afer Ilgaz)

yakutlu

Tehlikeli Temas – Abbi Glines Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy