Roman

Parsiyeller – Dan Wells – Online Kitap Oku

Dan Wells / Parsiyeller / PDF / Sayfa: 340

Yaratığın silahın namlusu bir mutlaka sana döner…

Bir tür tecrit hayatı yaşayan insanlar artık senatonun onları kullanmasından, fakirlik ve yoksulluktan isyan ederek Parsiyeller adında virüs yayan bir silah icat ederler. Bu durum onların kurtulması için tek şans olacaktır fakat işler ters gider ve Parsiyeller’den kendileride etkilenir. Artık dünyada hiç bir bebek doğamamaktadır. Tüm bebekler ölü doğar. Üzerine birde senato baskını artırır ve her genç erkeği asker, kızlarıysa hamilelik testleri için alı koyarlar. Bu sırada Kira asında zeki bir genç tıp eğitimi alarak bu bebek ölümlerine son vermenin yolunu canını ortaya koyarak aramay başlayacaktır.

Parsiyeller Hakkında

Tecrit Savaşı’ndan zaferle çıkmak isteyen insanlığın ürettiği Parsiyeller gün gelir namlusunu yaratıcısına çevirir: RM virüsünün yol açtığı salgın yüzünden doğan hiçbir bebek hayatta kalamaz. Tıp eğitimi alan on altı yaşındaki idealist Kira, bebek ölümlerini durdurmak için her şeyi yapmaya karar verir. Atıldığı macerada kimin dost kimin düşman olduğunu çok sarsıcı bir şekilde öğrenir.

Kira’nın en yakın dostlarından biri olan Xochi’nin söylediği gibi: “Yaşadıklarımıza bir bak; sokaklarda silahlı askerler var, pazara girip çıkan herkesin hayatı delik deşik ediliyor; evleri aramaya bile başladılar. Öyle ki Senato zıplayın dediğinde ne kadar yükseğe zıplayacağımızı soruyoruz çünkü zıplamazsak Ses’in bizi öldüreceğine ikna olmuş haldeyiz. Gencecik delikanlılar savaşa gidiyor, gencecik kızlar hamile kalıyor ve Senato ne derse onu yapıyoruz. Oysa hiçbir şeyin değiştiği yok. Hiçbir şey iyiye gitmiyor. Nedenini biliyor musun? Çünkü eğer bir şeyler iyiye giderse artık onları dinlemek zorunda kalmayacağız.” Dan Wells’in kaleme aldığı Parsiyeller ile soluk kesen bir macera başlıyor!

Parsiyeller Online Kitap Oku

Parsiyeller .

Benzer İçerikler

Efsaneler Serisi Üçlemesi – Online Kitap Oku

yakutlu

Kara Kar

yakutlu

Einstein’dan Ötesi – Michio Kaku – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy