Roman

Peygamber Enok’un Kitabı – Online Kitap Oku

Kolektif / Peygamber Enok’un Kitabı / PDF / Sayfa: 184

Şu günlerde oldukça çok konuşulan bir çok kaynakta isimleri geçen Anunakiler, gökten inen elliler bir çoğuna göreyse İnsan üstü varlıklar hatta tanrılar adına yazılmış bir kitap. Bilinen tüm kutsal kitaplardan önce geldiğine inanılan ve şu an ki kutsal kitaplarda geçen bir çok olayı ayrıntılı bir şekilde aktaran bir kitap. Bu durum bir çok din adamını rahatsız ediyor. Eskiden de rahatsız etmiş olmalı ki Sümer tabletleri gibi bir çok kaynaktan binlerce yıl önce saklanmış ve yeni gün yüzüne çıktığına inanılıyor. Enok’un Kitabına göre çok eskilerde Tanrılar ve insanoğlu bir arada yaşadı. Anunaki denen gelişmiş toplum insanlığı gelişmiş teknolojileriyle geliştirdi.

Peygamber Enok’un Kitabı Hakkında

“Kitapta İdris’i de an. Çünkü o, özü sözü doğru olan bir peygamberdi. Onu yüce bir yere yükselttik” (Meryem Süresi 56-57) Kur’an-ı Kerim

1500 yıldır kayıp olan bir kutsal kitap, 1773 yılında Habeşistan’da bir manastırda bulundu. Peki hem Hıristiyanlar hem de Yahudiler neden bu kitabı ortadan kaldırmak istedi? Onları rahatsız eden ne vardı?

Enok (Hanok) hem Tevrat’ta hem de İncil’de anılmakta. Kuran’da Hz. İdris olarak anılıyor. Tufan öncesi bu peygamber Nuh’un büyükbabasıydı. Ölümü tatmadan 365 yaşında göğe alındı. Bazı eski yazarlara göre bilim ve sanatları, yazı yazmayı ilk öğreten kişi Hermes, Thoth ve/veya Merkür ile birdi.

Kitap, Tevrat gibi kutsal metinlerde anlaşılmayan ve kısa bir şekilde aktarılan birçok şeyi ayrıntılı bir şekilde betimliyor. Dehşet verici şeyler… Bunlar din adamlarını rahatsız etmiş olabilir.

Adem ve Havva’nın torunları dünyaya daha yeni nüfuz ederken Düşmüş Melekler yeryüzüne indiler… Tanrı’nın emirlerine karşı geldiler. İnsanlarla iç içe oldular. İnsanlara savaş, kozmetik, kıymetli taşlar ve günümüzde yaygın nice ilim ve sanatı öğrettiler. İnsanlarla düşüp kalktılar, melez çocukları dehşet saçan devler Nefilim’di. Sonra dünya çatırdadı, ekseni kaydı ve büyük bir tufan her şeyi alıp götürdü.

Enok’un Kitabı tarih öncesi uzaylı ziyaretçiler, batık kıtalar gibi birçok varsayıma yol açmıştır.

Peygamber Enok’un Kitabı Online Kitap Oku

Peygamber Enok’un Kitabı .

https://www.scribd.com/read/367148186/Peygamber-Enok-un-Kitab%C4%B1

Benzer İçerikler

İmamın Ordusu – Ahmet Şık Online Kitap Oku

yakutlu

Rabb’in İçin Sabret – Uğur Koşar – Online Kitap Oku

yakutlu

İpek Yolu – Peter Frankopan – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy