OKUYUCU PUANLARI
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Niccolo Machiavelli / Prens / Pdf Epub / Sayfa:

İtalyanca dan Türkçeye Kemal Atakay tarafından çevirilen 1513 yılında kaleme alınmasına rağmen yazar Niccolö Machiavelli’nin ölümünden sonra basılmış harika bir eser. Bu eser size döneme ait bazı sorular sorduruyor kitap o dönemin yönetim şekline ait bir kılavuzuydu yoksa zaten düzen o şekilde işliyordu da yazar bunu kitaba mı dönüştürdü.
Soruların cevabı ne olursa olsun gerçek olan kitapta yazanların dönemin siyasal olaylarının o şekilde yaşandığıdır. Yani siyasi gücü elinde tutmak ve bu gücü kazanmak için her yol mübahtır. Yükselmekte olan kişinin önüne illa çıkacak olan ahlaki, insani ve dini değerleri tek tek çiğnemesi gerek ki yükselebilsin.
Kitabın o dönemden günümüze kadar tartışma konusu olmasının sebeplerinden biri de bence içinde anlatılanların günümüzde de hükmünü koruyor olması. Genç arkadaşlar daha tam anlamaz ama özellikle iş hayatına girmiş kişiler iyi bilirler ki elinde güç olan bu gücü etik yollarla almamıştır en basit şekli ile bir arkadaşını illaki satmıştır. Bu ister 5 kişilik bir iş yerinde o kısmın şefi, ustası, amiri olsun ister koca bir devletin başında ki adam fark etmez etik mutlak çiğnenmiştir.
Prens eKitap oku
Prens online kitap oku

Beğendiyseniz kitabı satın alabilirsiniz…

Kitap oku ✁ Online ekitap oku