Roman

Reis – Akın Karagöz – Online Kitap Oku

Akın Karagöz / Reis / PDF

LİDERLERİ KONU ALAN BİR KİTAP. ıı.ABDULHAMİTTEN GÜNÜMÜZE SİYASİ LİDERLERİN VE OLAYLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ, BENZERLİKLER V.S.

Reis Hakkında

Bu kitap; Son günlerde Ülkemizde yaşanan olaylar sonucunda ülkenin bekası, selameti ve YENİ DÜNYA DÜZENİ üzerine yapılan iç ve dış politik yaklaşımlara karşı ülkemizin takındığı milli politika üzerine yazılmıştır.
Başka bir değişle ülke politikamızın başka ülkeler üzerine etkisini, diğer ülkelerin ülkemize karşı planlarını anlatmakta kalmayıp dünyada terör ve savaşların insanlığa ödettiği bedelleri, acıları, yıkımları, tecavüzleri, iğrençliklerin, maşalar yoluyla yapılan zulüm ve yaşanmışlıkların sade bir dille zihinlerde canlandırılması, o hislerin yaşatılarak anlatılmasıdır.
Kitabımın ismini Reis koymamın nedenine gelirsek, aslında reis kelimesinin millet üzerindeki tesiridir, anlamıdır, gizemidir veya başka değişle ADAM GİBİ dik duruşun hikayesidir.
Reis; Karadeniz’de azgın sulara, hırçın dalgalara karşı tekneleri kullanan kaptanlara denir.Aynı dalgalı ve sancılı dünya siyasetine karşı duruşumuz gibi. Ayrıca belediye başkanlarına reis denir.Ülkücü gelenekte ise başkan yerine reis kelimesi kullanılır. Ve en önemlisi cumhurun başına reis denir. Reis demek halkın sözünün, umudunun, beklentisinin, menfaatinin, alternatifinin, duygusunun, düşüncesinin kısaca milletin yüreğinin en güçlü şekilde bir insanda vücut bulmasıdır.
Bu kitap ülkeyi düşman esaretinden kurtarıp tam bağımsız bir ülke yapmanın önemini anlatmaktadır.
Çok kısımdan oluşan kitapta ilk bölümde Sultan Abdülhamit Han’dan başlayarak Osmanlı İmparatorluğunun yıkılması, 1923′ te Türkiye Cumhuriyetinin Kurulması, 1950 den 1960 yılına kadar olan gelişmeler, 1960 ihtilali, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı, 1980 darbesi, 2001 krizi, 2002-2007 arası gelişmeler, 2011 ABD İkiz kule saldırısı, 2014 yılı 17-25 aralık olayı, 2016 15 Temmuz Fetö kalkışması, 2017 yılı Kürdistan Refarandumu, Suriye olayları, Afrin Savaşı ve Türkiye’nin tüm bu olaylara karşı doğru ve yanlış politik duruşları anlatılmaktadır.
Dava aleme nizam davasıdır. Kavga; Dünyayı şekillendirmek için süper güçlerin de taraf olduğu “HİLAL- HAÇ” kavgasıdır. ____ Bu kitabı kullanıcılarımızdan biri paylaşılması için bize göndermiştir.

Benzer İçerikler

Venüs – Şebnem İşigüzel Online Kitap Oku

yakutlu

Deniz Duası – Khaled Hosseini – PDF – Online Kitap Oku

yakutlu

Oyunun Sessiz Tanığı – Iris Johansen – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy