Roman

Romantika – Turgut Özakman – Online Kitap Oku

Turgut Özakman / Romantika / PDF / Sayfa: 160

Romantizm en güzel halini aşkın en ironik şeklini bizlere anlatan Turgut Özakman’dan “Romantika” isimli eser.

Aşk nedir? herkesin bu konuda bir bilgi ve düşüncesi var fakat gerçekten o duygu bu duygu mudur? Aşkı seksten öte sanmayan orgazm duyguları kabarınca aşık olduğunu sanan hiç anımsanmayacak bir kitle mevcut. Bazende aşka öyle edebi bakarsınız ki aşkı yaşmak ve anlamaktan öte sadece onu kullanırsınız. Bu insanlarda aşkı bilmeyenlerden. Peki nedir bu nane? Gelin usta yazarın profesyonel kaleminden dinleyelim bu güzel kurgu içerisinde ki romanı ve kendimiz başkasının gözünden, kendimizi onun yerine koyarak tadalım bu duyguyu.

Romantika Hakkında

‘Romantika’, Turgut Özakman’ın ‘Korkma İnsancık Korkma’dan sonra, ikinci romanı.
Yine şaşırtıcı bir aşkın öyküsü. Bir aşk güzellemesi. 1960-1987 dönemine özgü çalkantılar. Sürprizler, oyunlar, dönüşümlerle dolu, gizemli bir ilişkinin gizli tarihi. Kuşaklar arası çatışmalar. Renkli, ilginç, şaşırtıcı karakterler. Kıvrak, akıcı, neşeli bir dil, yalın bir üslup.
Çok açılı bir anlatım tekniği, usta işi bir kurgu.
Konusu, kişileri, tekniği, kurgusu ile farklı bir roman.

Aşk keyifli bir işemedir! Metabolizma hastalığıdır! Afyondur! Köleliktir! Yanılsamadır!, Doğanın aldatmacasıdır! Aşk havuzunda kazlar yüzer. Yaşasın seks!”

“Kendinden başkasını sevmeyen, bedenini kutsayan, kafası yerine bilmemnesi ile düşünen birinin aşkı anlamasını, övmesini beklemenin, bir kurbağadan arya söylemesini istemek kadar gülünç olduğunu bilirim.”

“Sevene yılan bile dokunmaz. Bu büyük ve önemli sözü daha duymamış olabilirsin. Çünkü az önce uydurdum. Ama bir gün kalbi olan herkesin, bu sözü benimseyeceğine inanıyorum.”

“Olayları özel bir yöntemle not ettim. Aklını çalıştırırsan kolayca çözebilirsin.”
..
“Her şey şu basit, çocukça, sefil işaretlerin içindeydi ve çözemiyorduk. Hani kolaydı baba?”

“Bir gün ‘aşk ihtilaldir’ demiştiniz. Bu sözün anlamını şimdi anlıyorum. Aşk gelince, gerçekten yeni bir dünya kuruluyormuş. İçimde, varlığından haberli bile olmadığım yeni duygular keşfediyorum. Eskiden göl balığıydım. Şimdi akıntıya karşı yüzen bir sazanım.”

bin yıllık özlemle sarılmak istiyorum
rüyalarını bile kucaklamak için.

Romantika Online Kitap Oku

Romantika .

Benzer İçerikler

J.J. Graves Mystery Serisi (Çıplak Serisi ) – Online Kitap Oku

yakutlu

Babanın Adı Var

yakutlu

Erkek Aşkının Ötesinde – Lillian Faderman – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy