Roman

Sanat ve Sanatçılar Üzerine – Sigmund Freud Online Kitap Oku

Sanat ve Sanatçılar Üzerine – Sigmund Freud ekitap

Sanat ve Sanatçılar Üzerine kitabı hakkında bilgiler:

Sigmund Freud'un Sanat ve Sanatçılar Üzerine isimli kitabı 360 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Sanat ve Sanatçılar Üzerine, psikanaliz yöntemiyle bilinçdışı süreçlerin insan davranışlarına ve kişilik oluşumlarına etkisi konusunda getirdiği açıklamalarla, hâlâ gündemde olan Freud'un eserlerinin önemli bir bölümünün bir araya getirildiği Studienausgabe'nin 5. Cildinden seçme metinlerden oluşuyor.
Bu Kitapta Freud'un Michelangelo'nun "Musa" heykeli üzerine yaptığı inceleme dışında, sanatçı kişilik, yaratıcı düşünce, bir sanat yapıtının oluşumu gibi konular üzerine yazdığı denemelerinin yanı sıra, Dostoyevski ve Shakespeare'in eserlerinin analizleri, Leonardo ve Goethe'nin kişilik çözümlemeleri de yer alıyor.
Psikoloji Alanında pek çok kavrama Türkçede yetkin karşılıklar getiren Kâmuran Şipal'in gözden geçirdiği ve genişlettiği çevirisiyle yeniden yayımlanan kitap önemli bir bilgi kaynağı.
Sanat ve Sanatçılar Üzerine Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Sigmund Freud kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Görevimiz Alışveriş – Carmen Reid – Online Kitap Oku

yakutlu

Safiye Sultan Serisi 1-2-3 Ann Chamberlin – Online Kitap Oku

yakutlu

Gözün Hikayesi – Georges Bataille Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy