Roman

Sanma Ki Yalnızsın – Elif Şafak Online Kitap Oku

Sanma Ki Yalnızsın – Elif Şafak ekitap

Sanma Ki Yalnızsın kitabı hakkında bilgiler:

Elif Şafak'in Sanma Ki Yalnızsın isimli kitabı 220 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Sana kelimelerden kaleler yaptım. Hendekli, balkonlu, eflatun bayraklı, girişi saklı kocaman kaleler. Bir odasında bıraktım yüreğimi. Merasimsiz, habersiz, tantanasız ve beklentisiz usulca düşürüverdim elimden, olur da bulursan belki sevinirsin diye, öylesine.
Sana Harflerden sarmaşıklar ördüm; geceleri gözlerini kapadığında, uyku ile uyanıklık arası o tekinsiz aralıkta durduğunda, cinlerin meşveret alanında yapayalnız kaldığında koklarsın belki, hatırlarsın diye.
Sana Alfabeden kaftan diktim; azametle giyesin ve hiç üşümeyesin diye, kalın kadifeden, sırma ipliklerle. İşledim üzerine isminin baş harflerini, sessiz ve derinden, kimse bilmeden, sadece Yaradan’ın duyduğu bir yemin gibi.
Sana Noktalardan güller, virgüllerden bülbüller, ünlemlerden yaylalar, noktalı virgüllerden dağlar ve ovalar yaptım. Her bir imla işaretini özenle ekledim isminin büyüsüne. Çünkü sevmek, yeni bir dil inşa etmek demek. İki kişilik bir dil. Çünkü aşkın olduğu yerde muhakkak kelam vardır, sessizlik değil.
Sanma Ki Yalnızsın Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Elif Şafak kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Bir Çift Yürek – Marlo Morgan – Online Kitap Oku

yakutlu

Evreni Yöneten Dört Yasa – Peter Atkins – Online Kitap Oku

yakutlu

Makinelerin Alacakaranlığı – John Zerzan – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy