Roman

Sarkaç – Şengül Can – PDF – Online Kitap Oku

Şengül Can / Sarkaç / PDF – EPUB / Sayfa: 93

Ödüllü bir öykü olan Sarkaç adlı hikayede insanın bir parçası olan şiddeti geçmişten günümüze bir hikayeyle anlatıyor. Şimdilerde cezalandırdığımz, bu cezaların doğrultusunda kendi iç şiddetlerimiz bastırdığımız bu dönemden çok önceleri aslında bu durum hayatta kalma iç güdülerimizden kaynaklanmaktaydı. Oldukça aıcı ve bilgilendirici bir kısa roman olan bu e kitap bir çırpıda okunacaktır.

Sarkaç Hakkında

Şengül Can duyuların yerlerini değiştirerek okurun karşısına sisli, sayıklayan, parça parça bir gerçeklik çıkarıyor. Saplantılı, şiddet eğilimli karakterleri hepimizin varoluşunun bir yansıması olarak işliyor. Dili sadece bir betimleme aracı olarak kullanmıyor, doğrudan ruhsal durumların, hayatın karşılığı olarak yeniden kuruyor.

Sarkaç insanın durmaksızın değişen hallerini, geçmişi ve şimdiyi bir ânın içinde bütünleyen, insanı bir bütün olarak kavramak isteyen öykülerden oluşuyor.

Sarkaç Online Kitap Oku

Sarkaç Online Kitap Oku

Sarkaç .

Benzer İçerikler

Neden Aşık Oluyoruz? – Lucy Vincent – Online Kitap Oku

yakutlu

No ve Ben – Delphine De Vigan – Online Kitap Oku

yakutlu

Bir Nefes Uzakta – Lesley Pearse – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy