Roman

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim – Nilgün Bodur – Online Kitap Oku

Nilgün Bodur / Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim / PDF – EPUB / Sayfa: 256

Çok konuşulan, çok tartışılan bir kitapla karşınızdayız. Özellikle sosyal mecralarda dolanan yazarın kendisinin çekmiş olduğu kısa tanıtım videolarıyla dikkatleri üzerine toplamayı başarmış bir kitaptır. Nilgün Bodur’un terk etmeyi ve terk edilişi kendine özgü hoş ve çarpıcı cümlelerle kaleme aldığı farklı bir türe sahiptir. Yer yer insanı motivasyon ederken yer yer kelimelerin gücüyle insanı derin düşüncelere sürüklemeyi oldukça başarmış. Sen gittin ya ben çok güzelleştim mottosunu aklımıza kalıcı olarak bırakacağa benziyor.

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim Hakkında

Sadece hayatta değil, ayakta da kalarak, mutlu olarak, kahkaha atarak yeneriz düşmanlarımızı. En büyük intikam, intikamı bile düşünmemektir. En büyük intikam, bizsizliktir. En büyük intikam, senin aynada gördüğünü onun artık görememesidir…

Nilgün Bodur

Bir sene kadar önce eşyalarımı toplayıp sessiz sedasız giderken biliyordum terk ettiğimin terk edenim olduğunu. Gürültü çıkarmadığım, ağlamadığım, kapıları çarpmadığım, eşyaları kırmadığım için hissediyordum bu gidişin dönüşü olmadığını. Bazı gitmeler, beceriksizce teşebbüs edilmiş intihar gibidir.

Not bırakırsın, anlatırsın, ağlarsın… Geride kalanları acıtmaya çalışırsın. Hâlâ bir umudun olduğunu gösterir bu haber veriş, kendini özetleyiş. İşte böyle ölemezsin. Bağın varsa gidemezsin. Ben not bırakmadım giderken, çıt çıkarmadım. Çıkaracağım tüm seslerin duyulmayacağını anladım. Gitmedim aslında, kabullendim ve vazgeçtim. Kapıyı kaparken, kolundan tutanın olmadığında eyleminin adının terk etmek olmadığını anladım. Terk eden, terk edilmiştir. Ardında bırakacağı gürültü sadece başarısız bir intihar girişimidir.

Yani gitmek bana ait bir eylem gibi görünürken, anladım ki giden sendin.

Bir sene sonra geriye bakıyorum da, sen gittin ya ben çok güzelleştim…

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim Online Kitap Oku

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim Online Kitap Oku

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Düzenbaz – James Patterson – Online Kitap Oku

yakutlu

Üç Kadın – Sylvia Plath Online Kitap Oku

yakutlu

Çaresaz – Halide Edib Adıvar Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy