Roman

Sol Ayağım – Christy Brown – Online Kitap Oku

Christy Brown / Sol Ayağım / Kitap /Sayfa: 188

Christy Brown’in yazmış olduğu “Sol Ayağım” modern başyapıtlardan birisi olarak nitelendiriliyor.

Şimdi düşünün ki doğuştan bir özürünüz var. Yalnız bu sakatlık bölgesel değil felç şeklinde. İşte bu kitabın yazarı Christy böyle dünyaya geldi. Bedenini kontrol edemese de onun zekası ve sol ayağı vardı. Kendi ağzından ve kendi duygularından kaleme aldığı bu kitap efsane eserler arasına böylece katıldı.

Sol Ayağım Hakkında

Doğuştan beyin felçli olan Christy Brown, konuşmasını ve hareketlerini kontrol edemiyordu. Ama zekâsı ve cesareti onun okuma ve yazmayı, resim yapmayı ve daktilo kullanmayı öğrenebilmesini, hatta bu kitabı yazabilmesini sağladı.

Christy Brown, kendi yaşam öyküsünü kaleme aldığı bu kitabında bütün bunları öğrenebilmek için sol ayağını kullanarak nasıl büyük bir mücadele verdiğini ve hayata nasıl tutunduğunu anlatıyor.

Yazarın, bu kitabın devamı niteliğinde sayılabilecek “Her Gün Hüzün” adlı başka bir kitabı daha bulunuyor. Sol Ayağım, Christy Brown’ı Daniel Day-Lewis’in canlandırdığı aynı adlı, çok başarılı bir filmle beyaz perdeye de uyarlanmıştır.

Sol Ayağım Online Kitap Oku

Sol Ayağım Online Kitap Oku

Alternatif

Sol Ayağım Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Yavaşla! – Kemal Sayar – Online Kitap Oku

yakutlu

Sinekli Bakkal (Roman Özeti)

yakutlu

Ölmüş Eşek – Aziz Nesin

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy