Roman

Son Ada – Zülfü Livaneli Online Kitap Oku

Son Ada – Zülfü Livaneli ekitap

Son Ada kitabı hakkında bilgiler:

Zülfü Livaneli’nin Son Ada isimli kitabı 196 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
“Zülfü kocaman kapıdan bu romanıyla girmiştir.”
-Yaşar Kemal-
Son Ada’nın adsız anlatıcısı, adını kendisinin koyduğu bu yeri “son sığınak, nihayet insani köşe” olarak niteliyor. Anlattığı, nerdeyse bir ütopya: “Herkes elinden geldiği kadarını, içinden geldiği kadarını yapıyordu.” Ancak bu vaziyet uzun sürmez: Ülkenin darbeci başkanının emekliliğini mutluluk içinde geçirmek için adaya yerleşmesi, bu cennet adada yaşayanların huzurunu kaçıracaktır.
Başkan, Nihayet Ada’yı her cins “anarşi”den kurtarmaya kararlıdır. Adanın halinden hoşnut toplumunu “çoğunluğun oyları neyi işaret ediyorsa onu yaparak” oluşturduğu “kurul”lar eliyle yönetmeye, adanın ağaçlıklı yolunu “park ve bahçe geleneklerine göre düzenlenmiş” bir duruma getirerek başlar. Görünüşte her şey demokratik geleneklere uygundur.
Ütopya Tam bir distopyaya dönüşürken, başta martılar, bu gidişe başkaldıranlar da vardır…
“Livaneli’nin Bu benzersiz yaratıcı romanında, insan yapısı otoriteyle karşı karşıya… Yazar bizi dünyamız üzerinde yeniden düşünmeye çağırıyor. Kesinlikle okunmalı.”
-Prof. Lenore Martin, Harvard Üniversitesi-
“Romanı bitirdiğinizde, bir yurdu yok eden kişilerin, ufak bir adayı da kolaylıkla yok etmesinin naturel olduğunu anlıyorsunuz.”
-Hasan Akarsu, Cumhuriyet-

Benzer İçerikler

Karanlığı Beklerken & Kupa Kızı – 2 eKitap – Online Kitap Oku

yakutlu

Sadece Senin İçin – Patricia Scanlan – Online Kitap Oku

yakutlu

Kızlarla Konuşma – Master Jack – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy