Roman

Sürü – Frank Schatzing – PDF ve ePUB İndir

Sürü / Frank Schatzing / PDF – EPUB / Sayfa: 804

Kendinizi tamamen dışarıya kapatacak ve bu kitaba gömüleceğiniz türden bir bilim kurgu. Peru da her zaman olduğu gibi bir kıyı kasabası balık tutmak adına denize açılan balıkçılarla doludur. Bu balıkçılardan birisi aniden ortadan kaybolunca yetkilere haber veren ailesi merak içinde sonucu beklemektedir. Fakat yetkililer denizin dibini ararken oldukça ilginç bir sonuçla karşılaşır. Daha öncesinde hiç görülmemiş solucan benzeri yaratıklarla kaplı bir yüzeye dönüşmüştür denizin dibi. Bu sırada saldırgan balina haberleri de başka bir kıyadan gelir. Böyle basit gibi görünen olaylarla başlayan ama evrenin dengesinin iyice bozulmasına varan bir roman “Sürü”

Sürü Hakkında

Hishuk ish ts’awalk
Her şey birdir…
Tek bir bütünün parçalarıyız
Biz ve Onlar

Her şey Peru sahilinde bir balıkçının kaybolmasıyla başlar. Ardından Norveçli petrol arama şirketlerinden uzmanlar, deniz tabanının daha önce görülmemiş bir solucan türüyle kaplandığını keşfederler. Bu sırada Britanya Kolumbiyası sahili boyunca balinaların saldırganlaşmaya başladığı yönünde haberler gelir. Birbiriyle bağlantısız gibi görünen bu olaylar silsilesi tesadüf olmak için fazla sıradışı olunca çeşitli çevrelerden bilim insanları bu işin peşine düşer. Ancak bilinenler, buzdağının yalnızca görünen kısmını oluştururken, gezegen büyük bir kaosun eşiğine sürüklenmektedir.

Sürü Yorumlar

“Sürü’yü okurken dünya yıkılsa fark etmeyeceksiniz.”
-Die Welt-

“Satış rekorları kıran bir kitap… Tatil güneşi ne kadar sıcak olursa olsun tüyleriniz ürperecek. Tadını çıkarın.”
-Evening Standard-

“Bu nefes kesici romanı okuduktan sonra denizlere çok farklı bir gözle bakacaksınız.”
-Focus-

“Nefes almak için yüzeye çıkacağınızdan kuşkuluyum.”
-Contra Costa Times-

“Hızlı akan temposu, ilginç ve gerçekçi karakterleriyle insanı içine çeken bir roman. Büyüleyici. Bu kitabı okurken kendimi kaptırdım, sonuna kadar da diken üstündeydim.”
-Peter Constantine-

“Frank Schätzing’in romanını okuyanlar toprağın her bir santimetrekaresini öpmek isteyecek ve su gördüğü yerde kaçacaktır.”
-Die Zeit-

“Sürü’yle birlikte Frank Schätzing Alman kurgusunu uluslararası bir seviyeye taşıyor.”
-Süddeutsche Zeitung-

“İnanılmayacak kadar güzel bir kitap. Denizlerin biyolojik çeşitliliğiyle ilgili Jaws’tan beri gördüğüm en sürükleyici gerilim. İlginç biyologlar, seksi insanlar, içlerinde saf kötülük barındıranlar ve genler üzerinde oynayan ama yanlış anlaşılan bilim insanları… hepsine bayıldım.”
-Dr. James Mallet, Biyolojik Çeşitlilik Profesörü-

“Heyecan dolu bir ekolojik gerilim.”
-Financial Times-

“Schätzing, kendi geniş hayal gücüne dayanan bir hikâye anlatıyor olabilir ama yazarken destek aldığı araştırmasının temelleri kesin gerçeklerde yatıyor. Büyüleyici.”
-Herald Sun, Avustralya-

Sürü Online Kitap Oku

Sürü Online Kitap Oku

Sürü Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Sana Aşk Getirdim – Meral Kır – Online Kitap Oku

yakutlu

After 5 – Başlangıç – Anna Todd – Online Kitap Oku

yakutlu

Patasana

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy