Roman

Tanrılar Zar Attığında – Andre Alexis Online Kitap Oku

Tanrılar Zar Attığında – Andre Alexis ekitap

Tanrılar Zar Attığında kitabı hakkında bilgiler:

Andre Alexis'in Tanrılar Zar Attığında isimli kitabı 216 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Hikâyemiz şöyle: Tanrılar Hermes ve Apollo, Toronto’da bir bardadırlar. İçiyorlarsa da, sarhoşlukları alkolden değildir. Tanrıların hep yaptığı gibi, insanlığın tabiatına dair, amaçsız bir sohbete koyulurlar. İnsanların, mesela bitten ya da filden kötü veya iyi olmadıklarıyla başlayan muhabbetleri şu soruyla noktalanır:
Hayvanlarda insan aklı olsaydı nasıl olurdu?
Böylece Apollo ve Hermes, insan aklına sahip olsalar, hayvanların insanlardan daha mutsuz olup olmayacaklarına dair bahse tutuşurlar. Kaybeden diğerine dünya zamanıyla bir sene kölelik edecektir. Bardan çıkıp yürüdükleri caddede bir veteriner kliniğine denk gelirler ve tanrısal deneylerini bu klinikteki köpekler üzerinde uygulamaya karar verirler. O gece Toronto sokaklarında insan bilinci bahşedilmiş on beş köpek dolaşmaya başlar.
Bu On beş köpeğin varoluşsal krizi André Alexis’in kaleminde, dilin, sevginin ve insan şefkatinin güzelliğine dair bir övgüye dönüşüyor. Tanrılar Zar Attığında, insan aklının bir ödül mü ceza mı olduğunu sorgulayan çağdaş bir Yunan mitolojisi…
Tanrılar Zar Attığında Online Kitap Oku Tanrılar Zar Attığında EPUB indir
Sitemizdeki diğer Andre Alexis kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Gölgelerin Efendisi Serisi – John Flanagan – Online Kitap Oku

yakutlu

Yalıdakiler – Tayfun Er Online Kitap Oku

yakutlu

İmkansız Aşk – Hasan Öztoprak – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy