Roman

Tatarcık – Halide Edib Adıvar Online Kitap Oku

Tatarcık - Halide Edib Adıvar
Tatarcık – Halide Edib Adıvar ekitap

Tatarcık kitabı hakkında bilgiler:

Halide Edib Adıvar'ın Tatarcık isimli kitabı 264 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Kaş uçları kalkarak, gözler süzülerek, dudaklar bükülerek her yeni şeyin alçak, her köhneliğin kibarlık olduğunu size söyleyen bu adamların şuurlarının arkasında yeni şeylere karşı saklı olduğu kadar kudretli bir meyil vardır. Bu meyil, doğrusunu söylemeli daha çok kadınlardadır. İstanbul’a nadir inseler de salt arkalarında moda bir manto, başlarında yeni bir şapka görülür. İskarpinlerinin ökçesi birer karış, tırnakları kıpkızıldır.
Halide Edib Adıvar, Cumhuriyet’le beraber hızlanan çağdaşlaşmayı, bunun yarattığı dönüşümü anlatan romanlarında bilhassa kadın kahramanları öne çıkarmıştı. Sinekli Bakkal ve Zeyno’nun Erkek çocuğu romanlarının devamı niteliğindeki Tatarcık, bir balıkçının kızı olan Lâle’nin toplum hayatında yükselişini konu edinen bir roman. Uzun bir vakitten beri yeni baskısı aranan Tatarcık’ın alakayla okunacağına inanıyoruz.
Tatarcık Online Kitap Oku Tatarcık Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Halide Edib Adıvar kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

İlk Ağacı Öperek – Zeynep Köylü – Online Kitap Oku

yakutlu

Suskunlar

yakutlu

Doğdum – Georges Perec Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy