Roman

Tez Yazma Sanatı – Michel Beaud Online Kitap Oku

Tez Yazma Sanatı - Michel Beaud
Tez Yazma Sanatı – Michel Beaud ekitap

Tez Yazma Sanatı kitabı hakkında bilgiler:

Michel Beaud'in Tez Yazma Sanatı isimli kitabı 154 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
"Bitirme tezinden Doktora'ya kadar her talebe veya öğretim görevlisi, bir araştırmayı sunan tez hazırlamak zorundadır. Bu türden ilk denemeler veya ağırbaşlı bir entelektüel eserin yaratılışı, müşterek oluşum ve sunum kaidelerine uymalıdır. Ne mevcut ki, enteresan bir biçimde bu çalışmaların hususi tekniklerini, kuralların ve metodların tümünü, kapsayıcı bir şekilde bir araya toplayan pratik bir kılavuz haline hiç getirilmemişti. Bu kitap, konunun ve danışman hocasının seçiminden, araştırmanın ve yazımın türlü aşamalarından geçerek, savunmaya kadar tüm aşamaları sunmaktadır. En fazla rastlanılan sorunlar üzerinde durmakta ve öğrencinin bunları nasıl aşacağını göstermektedir. Bu kitap, mizanpaj normlarına varıncaya dek, bi tezin bütün aşamalarını ele almakta, sağduyulu bir gözlemi içermektedir. Entelektüel çalışma, birden bir ilhamın meyvesi değildir. O, zorluklarıyla ve yöntemleriyle bir sanat işidir. Hayal kırıklığına uğramamak ve vakit kaybetmemek için en iyisi bu metodları bilmektir. Tesirli bir muavin olmayı amaçlayan bu kitap, pratik izlerken konusunda gerçek bir hazinedir. Kısacası, şimdiye kadar tez hakkında bilmek istediklerinizin hepsi bu kitapta bulunmaktadır."
Tez Yazma Sanatı Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Michel Beaud kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Savcı – Scott Turow – Online Kitap Oku

yakutlu

Nasıl Darbe Yapılır – Ömer Özkaya – Online Kitap Oku

yakutlu

Anlaşma – Elle Kennedy – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy