Roman

Uzaya Kaçış – Halil Kocagöz – Online Kitap Oku

Halil Kocagöz / Uzaya Kaçış / PDF – EPUB/ Sayfa: 212

Türkiye roman edebiyatının bilim kurgu örneklerinden ilklerinden olan ve oldukça başarılı bir anlatıya sahip “Uzaya Kaçış” adlı roman e kitap olarak sizlerle. Kendisinden sonra bir çok kez bilim kurgu romanı yazılmış olsa da neredeyse hiç biri bu kitap kadar ilgi görmedi. Kitabı yazdıktan kısa bir süre sonra aramızdan ayrılan yazarın yeni nesil Türk bilim kurgu eserine de yön verdiğine şahit oluyoruz.

Uzaya Kaçış Hakkında

Uzaya Kaçış, Türk bilim kurgu edebiyatının ilk örneklerinden biri. Şair, oyun yazarı ve romancı Halil Kocagöz’ün 1982 yılında yazdığı bu ilk örnek, yazılışından 15 yıl sonra ilk kez kitaplaşıyor. 1984 yılında aramızdan ansızın ayrılan Halil Kocagöz, Uzaya Kaçış romanıyla, Türkçe’nin bilim kurgu dilinin ilk kurucularından biri. İnsanlığın ve dünyamızın geleceğini sorgulamada ve oluşturmada edebiyatın önemli örneklerinden biri olarak Jules Verne’den günümüze sürdürülen bilim kurgu, Türk Edebiyatı’nda da son yıllarda küçük kıpırdanmalarla yerini alıyor. Edebiyatımızdaki bu yeni soluğun ilk örneklerinden biri olan Uzaya Kaçış romanındaki duru ve temiz Türkçesiyle Halil Kocagöz’ün, bilim kurgu dilimizin ilk ustası olduğuna inanıyoruz.

Uzaya Kaçış Online Kitap Oku

Uzaya Kaçış Online Kitap Oku

Alternatif

Uzaya Kaçış Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Kuyucaklı Yusuf – Sabahattin Ali – Online Kitap Oku

yakutlu

Para – J.K. Galbraith Online Kitap Oku

yakutlu

Aşkın Seçimi – Nicholas Sparks – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy