Roman

İhtiyar Balıkçı – Ernest Hemingway Online Kitap Oku

İhtiyar Balıkçı - Ernest Hemingway
İhtiyar Balıkçı – Ernest Hemingway ekitap

İhtiyar Balıkçı kitabı hakkında bilgiler:

Ernest Hemingway'in İhtiyar Balıkçı isimli kitabı 84 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
"Talih satıldığı bir yer varsa gidip biraz satın almak isterdim. Peki neyle alacağım? Yitmiş bir zıpkın, kırılmış bir bıçak, işe yaramayan iki elle mi? "Kapı aralamasın? Seksendört gününü vererek onu satın almak için çalışıp çabaladın. Hemen hemen alıyordun da. Nen var senin? Bu bönce düşünceler de neyin nesi? Talih öyle bir şeydir ki herkesin karşısına binbir fark şekilde çıkar da tanımaz onu insan. Onu tanımak için biraz sağgörülü olmak gerekli."
Salt ihtirasıyla yarışırcasına, dünyanın dört bir yanında, kendini maceradan maceraya atan Hemingway fırtınalarla dolu hayatına istikamet veren karakterini, bir bakıma bu romanıyla özetlemiş gibidir. Büyük yazar, sert, amansız, ama bir o denli üzücü bir yazgıyı, İhtiyar Balıkçı'nın ummanda geçen birkaç günüyle özdeşleyerek, yalın, yoğun ve çarpıcı bir başeser koymuştur ortaya. İlk yayımlandığından bu yana, bütün ülkelerde artan bir alakayla okunan İhtiyar Balıkçı, yazarın Nobel Ödülü kazanmasında birinci etken sayılmaktadır. Roman filme de alınmış, tanınmış oyuncu Spencer Tracy'nin oyunuyla dünya sinemalarında olay yaratmıştır.
İhtiyar Balıkçı Online Kitap Oku İhtiyar Balıkçı Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Ernest Hemingway kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Patenli Kız – Zeynep Cemali – eKitap İndir

yakutlu

Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç

yakutlu

Aşk

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy