Yavaşla! – Kemal Sayar – Online Kitap Oku

Kemal Sayar / Yavaşla! / Sayfa: 224 / PDF – EPUB

Bu dünyadan bir defa geçeceksin.

Doç. Dr. Kemal Sayar tarafından uzun araştırmalar sonucu ortaya çıkan “Yavaşla” adlı eseri bir kişisel gelişim gibi görünse de aslında psikoloji bilimine daha yakın bir kitaptır. Günümüz modern dünyanın gerektirdiği ve bize dayattığı doğrultusunda oldukça hızlı bir yaşam sürüyoruz. O kadar hızlı yaşıyoruz ki en önemli ilişkilerimiz bile bir rüzgar gibi günlük yapılması gereken görevler haline geliyor. Çevremize baktığımızda en zenginden en fakire bir çoğu sadece para kazanma hırsıyla yaşıyor. Fakat bu geçtiğin zaman bir daha gelmeyecek. Hızlı geçen zaman insanı uyuşturur. Bilime göre ışık hızına ulaşırsanız zaman durur. Yani çok hız hiç bir zaman iyi değildir, yoksa bir ağaçtan farklı bir hayatımız olmaz.

Yavaşla! Hakkında

İçinde bulunduğumuz çağ, “şimdi”yi yaşamamıza fırsat vermiyor, her şey gelecek için yapılıyor. Aynı anda o kadar çok şey yapıyoruz ki insani ilişkilerimiz gün içinde halledili veren işlerden sadece biri haline geliyor. İşkoliklik, kendine sevdalanmanın değişik bir örneği olarak genç profesyoneller arasında yükseliyor. Hayatın ritimlerini pazarın ritimlerine ayarlayan, ancak paraya tahvil edilebilen değerlere önem atfeden yeni bir benlik, küresel rüzgârla birlikte dünyaya yayılıyor.

“Her şey çok hızlı gerçekleştiğinde kimse hiçbir şeyden emin olamaz, kendisinden bile” diye yazmıştı Kundera, Yavaşlık adlı romanında. Gerçekten de hız bizi uyuşturuyor. Artık her yerde ve hiçbir yerdeyiz. Aslında bütün varlığımızla hiçbir yerde değiliz, parça parça orada ve buradayız. Hızlandıkça zaman kazanmıyor, sadece parçalanıyoruz.

Kendimizi bulmak için hayatın kendi ritmine geri dönmeye ihtiyacımız var. İşte bu yüzden, kendi kendimize “Yavaşla!” diyoruz. Çünkü yavaş güzeldir..

Doç. Dr. Kemal Sayar ile bizleri hızın ve değerlerini yitirmiş bir hayatın tutsağı olmaktan kurtulmaya davet ediyor. YAVAŞLA, modern çağın getirdiği hız eksenli hayatın, mahremiyetin yitirilişinin, aile ilişkilerindeki çözülmenin, teknoloji odaklı yaşamlarda görülen iletişim kaybının güncel bir eleştirisi. “Modern Mutsuzluk”, “Modern Zamanlarda Aile”, “Benliğin ve Toplumun Krizi” ve “Yavaş Güzeldir” adlı bölümlerden oluşan kitap bir modern zaman eleştirisi olmanın yanı sıra, eleştirdiği olgulara çözüm önerileri getiren, kaybedilen manevi zenginliği yeniden bulmaya davet eden bir çalışma.

Hız eksenli bir hayata eklemlenmek durumunda kalan ve bu kısır döngüden rahatsız olanlar YAVAŞLAYIN! Bu dünyadan bir kere geçeceksiniz!

Yavaşla! Online Kitap Oku

Yavaşla! Online Kitap Oku

Yavaşla! .

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Hasangiller

yakutlu

Şampiyon – Marie Lu Online Kitap Oku

yakutlu

Marslı – Andy Weir – Online Kitap Oku

yakutlu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy