Roman

Denizi Yitiren Denizci – Yukio Mişima Online Kitap Oku

Denizi Yitiren Denizci – Yukio Mişima ekitap

Denizi Yitiren Denizci kitabı hakkında bilgiler:

Yukio Mişima'nın Denizi Yitiren Denizci isimli kitabı 156 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Marguerite Yourcenar'ın "İnce, bıçak ağzı gibi dondurucu bir kusursuzlukta," diye tanımladığı Denizi Yitiren Denizci, dehşeti şiirsel bir anlatımla bütünleştiren, benzersiz bir kitaptır. "Kusursuz arınma, ancak hayatı kanla yazılmış bir şiir dizesine dönüştürerek mümkündür," diyen Mişima bu kitapla görüşünü örneklemiş olur. Mişima'nın en etkileyici eserlerinden biri olan kitap soğukkanlı şiddeti ustalıkla anlatırken, hiç şüphesiz yazarın çocukluğunda bilinçaltını etkilemiş baskıları da yansıtır.
Roman, Dul bir kadın, on üç yaşındaki oğlu Noboru ve kadının ikinci eşi olan denizcinin öyküsünü anlatır. Yaşıtlarıyla bir çete kuran Noboru, ilk tanıştığında denizler fatihi bir kahraman olarak gördüğü denizcinin annesiyle evlenerek alelade birine dönüşmesinin şokunu atlatamaz.
Rakuyo'nun Varlığıyla bütünleşmiş olan bu adam, geminin ayrılmaz parçası olan bu adam, kendini o güzel bütünden koparmış, kendi isteğiyle düşlerinden gemileri ve denizi silip atmıştı.
Noboru, Tatil süresince Ryuji'nin yanından ayrılmamış ve denizle alakalı hikâyeler dinleyerek, ötekilerin hiç bilemeyecekleri denizcilik haber edinmişti. Fakat onun istediği, bu bilgiler değil, günün birinde denizcinin hikâyeyi yarıda keserek, yeniden denize dönerken ardında bırakacağı mavi su damlalarıydı.
Deniz, Gemiler ve okyanus seferlerinin hayali ancak bu mavi damlalarda mevcut oluyordu.
Denizi Yitiren Denizci Online Kitap Oku Denizi Yitiren Denizci Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Yukio Mişima kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Büyük Teklif – Cindy Gerard – Online Kitap Oku

yakutlu

Abum Rabum – İskender Pala – Online Kitap Oku

yakutlu

Aydaki Kadın

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy