Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor Kitap Özeti Gabriel Rolon

Edebiyat severler Gabriel Rolon‘un yazmış olduğu Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Gabriel Rolon Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor Kitap Özeti

Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor” 2019 yılında Destek Yayınlarından çıkan 272 sayfalık bir kitap. “Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Gabriel Rolon tarafından kaleme alınmış. “Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor Özeti”ne baktığımızda ise Geçmişi geçmişte bırakarak başarısızlıklardan nasıl ders çıkaracağınızı, isteklerinizi ve gizli potansiyelinizi hedeflere doğru nasıl yönlendireceğinizi gösterip, kuru nasihat çerçevesinden çıkarak, insana hayatını kökten değiştirme yöntemleri önermekte, becerilerini gerçekleştirmek için özgüven duygusunun anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…kararlılığıma şaşırarak şöyle dedi: “Seni yeniden işlerinin ba­şında değil, perişan ve mutsuz göreceğimi sanmıştım.”

Arkadaşım bana “Hiçbir şey olmamış gibi nasıl yeniden azimle işlerini yürütebiliyorsun? İflas bile sana engel olmadı mı?” diye sordu.

Ben şöyle cevap verdim: “İflas ettikten sonra düştüğüm du­rumun bütün sorumluluğunu üstlendim. Her şeyin benim akıl­sızlığım yüzünden olduğunu fark ettim. Durumumu tamamen netleştirdim. Çünkü durumu yine ancak ben düzeltebilirdim. Aslında o kadar da kötü değil. Artık daha tecrübeliyim, bu yüz­den ikinci denemem daha kolay olacaktır.”

Peter Daniels bu şekilde tam üç kez şansını denedi. Üçün­de de büyük sermaye topladıktan sonra her şeyini tamamen kaybetti. Nihayet dördüncü denemesinde çok büyük bir başarı sağladı. Hatta öyle bir başarı ki bu başarısını bugün de devam ettirmektedir.

Hayatta sürünenlerden olmamak için mutlaka bu pozitif bakış açısma sahip olmalısınız. Bunun için her şeyin en güzel tarafını ve sizin için faydalı olabilecek en üstün amaçları ara­yıp bulun! İyimser ile kötümserin-arasındaki fark buradadır. Aslmda iyimserin iyimser olmasındaki sebep, durumunun iyi olmasından, kötümserin mutsuz ve üzgün olması ise hayat ko­şullarının kötü olmasından kaynaklanmaz. Hayır, aralarındaki fark, çevreye bakışlarında, hayat felsefelerindedir. Zeyneb binti Ali tarihte yaşamış en bilge kadınlardan biridir. Tarihte çok faz­la zorluk ve zulüm görmüş birkaç kadm varsa onlardan biri de kesinlikle Zeyneb’dir. Bu yüce kadın on dört yüzyıl önce yaşa­mıştır. Zeyneb, Arapların en erdemli ailesinden, şerefli ve ünlü bir soydan gelmekteydi. Ağabeyi Hz. Haşan ve babası Hz. Ali, Arap hilafetinin en adil halifelerindendi.

Gabriel Rolon’ un kaleme aldığı Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Kitabın özeti umarız işinize yaramıştır. Ekitap.org ekibi…

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Cengiz Aytmatov – Beyaz Gemi (Roman Özeti)

yakutlu

Maturidi’nin Dusunce Sisteminde Ser-Hikmet Iliskisi

yakutlu

Şair ve Yazar Yahya Akengin’in 50. San’at Yılı

yakutlu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy