Roman

Alice Harikalar Diyarında – Lewis Carroll – Online Kitap Oku

Lewis Carroll / Alice Harikalar Diyarında / PDF – EPUB / Sayfa: 112

Aslında bir matematikçi olan yazar Lewis Carroll’un yüzlerce yıl önce edebiyata kazandırdığı çok önemli bir eser olan Alice Harikalar Diyarında halen büyük küçük herkesin taktirle okuduğu bir kitaptır. Kurgusu ve içeriğinde ki derinlikle sadece bir hikaye kitabı okumadan öte, okuyucuyu içerisine çekerek macerasına ortak eden ve onları sürekli acaba sorusunu sorduran bir bilmece edasında ilerlemektedir.

Alice Harikalar Diyarında Hakkında

Alice Harikalar Diyarında, yazıldığı tarihten bu yana geçen yüz elli yılı aşkın süre boyunca, edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olma özelliğini hep korudu. Hem çocuk hem de yetişkin edebiyatında önemli bir yere sahip olan bu kitap, hayal gücü zenginliğiyle küçük okurlara büyülü bir dünya sunarken, yetişkinler için bu büyüsünü içerdiği sembollerin anlam derinliğiyle gösterdi. Adının edebiyat tarihine altın harflerle yazılmasına yol açan eserleri kadar, matematikçi ve mantıkçı kimliğiyle de tanınan Lewis Carroll’un Alice Harikalar Diyarında kurgusu, metne serpiştirilmiş bilmecelerle okuru da kitabın bir kahramanı kılar. Alice Harikalar Diyarında hem çocuklar hem de macera dolu naif çocukluğunu özleyen ve yıllara meydan okuyan bir mantık labirentinde kendine sorular sormaktan çekinmeyecek okurlar için Modern Klasikler Dizisi’nde yerini alıyor.

Alice Harikalar Diyarında Online Kitap Oku

Alice Harikalar Diyarında Online Kitap Oku

Alternatif

https://ekitap.org/2qq86wktpk0w.html

Benzer İçerikler

Adı Aylin

yakutlu

Seçilmiş Serisi – Denise Grover Swank – Online Kitap Oku

yakutlu

Ben Masumum – Kübra Oktay Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy