Roman

Blink – Malcolm Gladwell – Online Kitap Oku

Malcolm Gladwell / Blink / Sayfa 284 / PDF – EPUB

Düşünmeden Düşünebilmenin Gücü

Şimdi her ne kadar Malcolm Gladwell bizlere düşünmeden düşünebilmenin gücünü anlatacak olsa da öncesinde ufak bir düşünelim. Hayatımızda verdiğimiz ani kararlar aslında bu kitabın tam olarak anlatmak istediğidir. Yani bir çok sefer düşünmeden kararlar verir ve bunun sonuçlarına katlanırız. Kimleri bu duruma cesaret kimileri mecburiyet doğrultusunda vakıf olur. Fakat bu düşüncesiz düşünce kararımızı daha profesyonel bir hale getirebilirsek hayatımızı daha olumlu bir yöne çeviremez miyiz? Mesela bir iş görüşmesinde verdiğiniz cevabın aslında karşıdaki iş verenin istemediği bir cevap olduğunu anladığınız an yön çevirebilseydiniz?

Blink Hakkında

Bir çiftin tartışmasına kulak misafiri olup ilişkilerinin geleceğine dair bir fikre kapıldığınız oldu mu hiç? Maç izlerken bir pasın gol olup olmayacağını anladığınız bir an… Ya da yaptığınız bir iş görüşmesinin ardından işe alınacağınızı düşündüğünüz halde yanıldığınız bir durum…

Elinizdeki kitap, gündelik hayatımızın en küçük bileşenleriyle ilgileniyor: Ne zaman yeni biriyle tanışsak, karmaşık bir durumla yüz yüze gelsek veya güç bir adım atmak zorunda kalsak birdenbire ortaya çıkan anlık izlenimlerin ve kararların içeriğiyle.

Gladwell, zihnimizin nasıl tepki verdiğini incelediği bu kitabında çok düşünmeden alınan kararların, ince ince düşünülmüş kararlar kadar iyi olabildiği örnekleri çözümlerken, her zamanki gibi madalyonun diğer yüzüne bakmayı ihmal etmiyor ve içgüdülerimizin bize ihanet ettiği anları da sorguluyor. Psikoloji ve nörobilim teorilerinin hayatın çeşitli alanlarından zengin ve yaşanmış örneklerle sınandığı Blink’i okurken kendinize bir adım daha yaklaşacaksınız.

Blink Online Kitap Oku

Blink Online Kitap Oku

Alternatif

https://ekitap.org/7a0kbl7upsew.html

Benzer İçerikler

Kendinizle Barışık Olmak – Nevzat Tarhan Online Kitap Oku

yakutlu

Amber Yıllıkları Serisi – Roger Zelazny – Online Kitap Oku

yakutlu

Gözde Bekar – İnara Scott – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy