Arafat’ta Bir Çocuk – Zülfü Livaneli Online Kitap Oku

Arafat'ta Bir Çocuk – Zülfü Livaneli ekitap

Arafat'ta Bir Çocuk kitabı hakkında bilgiler:

Zülfü Livaneli'nin Arafat'ta Bir Çocuk isimli kitabı 156 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
“Boynuna nenesinin astığı mavi gözboncuğuna eliyle dokundu. Mavi gözlere karşı koruyacaktı onu. Unutmamıştı nerede olduğunu, fakat çevresinde olup bitenlerden kopmuştu. Aydınlık bir gülümseme yayılmıştı yüzüne. Hemen Hemen kaşlarının üstünden başlıyordu saçları. Kıvrım kıvrım, güçlü, kapkara saçlardı. Gözleri de her şeye, her vakit şaşarak bakıyormuş gibi büyük ve parlaktılar. Çoğu zaman, hele soğukta nemli gibi dururlardı.”
Bazı Insanlar tüm hayatlarını sınırları aşma mücadelesi olarak geçirir. Bu konu için tartışmasız en uzman kişilerden biri olan Zülfü Livaneli’nin yıllara yayılan, yıllarla beslenen, zenginleşen tecrübe ve gözlemlerinden, Almanya’da, İsveç’te, Danimarka’da, Türkiye’de… Sınırlar, hudut aşanlar, sürgünler, gurbetçiler üzerine, değerleri yıllarla sınanmış öyküler…
Zülfü Livaneli’nin yazın alanındaki ilk verimleri olan öykülerini bir araya getiren Arafat’ta Bir Çocuk, yayımlandığı 1978 seneninden beri hem Türkiye’de hem de dünyada olağanüstü bir alaka gördü. Türkiye’de defalarca basıldığı gibi Almanca ve Farsçaya da çevrildi. Kitaba adını veren hikaye İsveç ve Alman televizyonlarında film yapıldı. Arafat’ta Bir Çocuk’un anne konusu, edebiyatın en eski temalarından “sürgün” ve tüm anlamlarıyla “sınır”. Kitapta yer meydan öykülerde, Türkiye’nin Avrupa macerasının başladığı 1960’lardan ve 12 Mart 1971’den bu yana amale ya da siyasi mülteci olarak Avrupa ülkelerine savrulan Türklerin bilhassa kültürel çatışmalar bağlamında yaşadığı sıkıntılar işleniyor.
Arafat'ta Bir Çocuk Online Kitap Oku Arafat'ta Bir Çocuk Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Zülfü Livaneli kitaplarını gör ->

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Aşk Seni Affettim

yakutlu

Angelopolis – Danielle Trussoni – Online Kitap Oku

yakutlu

Satılık – İlknur Birdal – Online Kitap Oku

yakutlu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy