Ekitap, ekitap indir
Roman

Aşka Veda – Can Dündar Online Kitap Oku

Aşka Veda – Can Dündar ekitap

Aşka Veda kitabı hakkında bilgiler:

Can Dündar'in Aşka Veda isimli kitabı 208 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla e-kitap olarak PDF formatında sizlere sunuluyor.
Can Dündar’ın şimdiye kadar aşk adına yazdığı bir fazla konunun bağlanmasıyla bizlere ulaşan aşka dair olabildiğince etkileyici bir kitap “Aşka Veda” Ülkemizde aşkta bir fazla öbür şey gibi değişime uğrayan bir hade haline geldi.
Aşk özünde saf bir his olsa da, yüzünde siyasi, politik ve etraf faktöründen etkilene bilen ve değişime uğrayabilen bir duygudur. Şimdi bir 70’lerin aşkına bir de günümüzün aşıklarına bakalım kendi çıkarım örnekleriniz bu konu anlamanıza yeterince muavin olur. Bir de aşkla çokça karıştırılan seks vardır.
“Nostaljik bir geçmiş güzellemesi yapmak istemem,” diyor Can Dündar, zindana dönüşen, koyu bir karanlık olan 70’lerdeki ilişkileri anlattığı yazısında: “Ama aşkın ha babam ertelendiği o kanlı karanlıkta bile, en dayanışmacı ve suçsuz yanları saklıydı insanoğlunun…”
“Şimdi bakıyorum da, umursamaz kalabalıklarda metruk bir yalnızlık yaşıyor neslim…”
Aşka Veda, Can Dündar’ın aşka dair yazılarını bir araya getiriyor. Körkütük, sırılsıklam aşkları, özlemi, yalnızlığı, ayrılığı ve terk edilme acısını; “kâh samimi içe kabaran kâh gürül gürül çağlayan o çılgın nehri,” anlatıyor.
Siyasetten Ve popüler kültürden hanım bayan ve erkeklerin vakit içinde değişen yüzlerine bakıyor. “Söylenmemiş o iki kelime yüzünden heba olup gitmiş” nesiller ile son kavuşan fakat mutsuz mu mutsuz olan günümüz gençliğini karşılaştırıp şiirini kaybeden zamane ilişkileri sorguluyor. Şehvet sevdadan soyunduğunda, Eros okunu kırdığında, piyasa hale el koyduğunda aşkın nasıl can çekişmeye, körelip çirkinleşmeye başladığını sergiliyor.
Hazsız Evliliklerden evliliksiz hazlara, sekssiz aşktan aşksız sekse; ateşten gömleği gönüllü giyenlerden, aşkını kariyerine feda edenlere geçişin izini sürüyor.
Aslında Bir çeşitli veda edemediğimiz, her daim ihtimal kapsamında olan aşkı anlatıyor Can Dündar, Aşka Veda’da.
Ve Mümkün bir sevda kuraklığı tehlikesine karşı, okurları uyarıyor…
Aşka Veda Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Can Dündar kitaplarını gör ->

Benzer kitaplar

Kraliçe’nin Piyonu – Christy English – Online Kitap Oku

yakutlu

Merak Et Dergisi – Eylül 2019 – Pdf İndir

yakutlu

Yüzleşme – Calia Read – PDF ve ePUB İndir

yakutlu

Yorum Yap