Roman

Av – Tom Isbell – Online Kitap Oku

Tom Isbell / Av / PDF / Sayfa: 367

Distopik bir dünyayla karşı karşı kalacağımız Av adlı romanda Omega günü denilen bir gün dünya neredeyse yerle bir olmuştu. Bir tür silah ateşlenerek dünya üzerinde ne kadar elektronikle çalışan şey varsa tuzla buz olmuştu. Bununla beraber başlayan nükleer savaşlarsa insanları tuzla buz ediyordu. Bu savaşın ardından 20 yıl geçmişti. Ben ve benim gibi sadece erkekten oluşan 20’li yaşlarda genç bir kampta yaşıyorduk. Çoğumuzun kolunda bacağında hatta kalbinde sakatlıklar vardı. Çünkü biz savaşın, radyasyonun çocuklarıydık. Fakat şimdi her birimiz tek tek Av haline gelmiştik çünkü her şeyin laneti bizdik.

Av Hakkında

O güne Omega diyorlardı. Sonun en sonu. Devasa bir elektromanyetik radyasyon patlamasıyla elektronik olan her şey yanıp kül olmuştu. Bilgisayarlar efsanelerde kalmıştı. Arabaların çoğu kullanılacak halde değildi. Ve hakkında bir şeyler okumuş olsam da havada tek bir uçak bile görmemiştim.

Hiçbir zaman da göremeyecektim. Bu kampta birkaç yüz kişiydik, hepimiz erkektik ve çoğumuzun Omega radyasyonundan kaynaklanan doğuştan özürleri vardı. Zavallı annelerimizin üzerine o kadar fazla gama ışını, alfa parçacığı ya da her neyse ondan yağmıştı ki bizi dünyaya getirdiklerinde, gereğinden fazla ya da olması gerekenden az sayıda parmakla veya buruşmuş kollarla doğmuştuk.

Her şeyin nasıl başladığı hiçbir zaman tam olarak anlaşılmadı. Bazıları, gezegenin diğer tarafında hiçbir şeye sahip olmayan bir grubun bir tür nükleer silahı eline geçirdiğini söylüyordu. Kimileriyse suçun, saldırıya uğradıklarında karşı saldırıya geçen müttefiklerimizde olduğunu iddia ediyordu. Her nasıl başlamış olursa olsun, birileri dünyadaki belli başlı şehirler yok olana kadar nükleer savaş başlıklarını ateşlemişti.

Bunların hepsi yirmi yıl önce gerçekleşmişti ve şimdi olan bitenin sorumlusu olarak biz görülüyorduk. Peşimizdeydiler, hepimizi tek tek avlayacaklardı ve kaçmaktan başka şansımız yoktu.

Av Yorumlar

“Heyecan verici bir fikir!”
-Kirkus Reviews-

“Distopya hayranları bir sonraki kitabı merakla bekleyecek.”
-Library School Journal-

“Tom Isbell yarattığı karanlık dünyayı şekillendirirken, okuyucular karakter ve yer isimlerindeki ironi ve zekâyı takdir edecekler.”
-Booklist-

Av Online Kitap Oku

Av .

Benzer İçerikler

Aşamalar Roman Özeti (Afer Ilgaz)

yakutlu

Oda Müziği – James Joyce Online Kitap Oku

yakutlu

Molla Sadra Ve Ilahi Hikmet

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy