Edebiyat Kitap Özetleri Roman

Ahlaki Varlık Olarak Insan

Ahlaki Varlık Olarak Insan

Yazar: Enver Uysal

EMIN YAYINLARI

Ahlaki varlık alanı, salt insani bir alan oldugundan, hicbirimiz ahlak problemlerine ve ahlaki sorunlara ilgisiz kalamayız. Ahlak sorunlarına ilgisiz kalmak, insana ilgisiz kalma ile es anlamlıdır. Bundan dolayı ahlak uzerine konusmak, bir bakıma insan uzerine konusmaktır. Insan uzerine konusmak ise, bir olcude kendimiz uzerine konusmaktır.
Ahlaki egilimleri ve yetenekleri acısından bakıldıgında da insan, evrime ugramıs bir varlık degildir. Hz. Adem ilk insan ve ilk Peygamber olarak hangi turden egilim, arzu ve isteklere sahip idiyse, bugun bizde de o egilim, arzu ve istekler vardır. Dolayısıyla bizim verdigimiz “iyi insan” olma mucadelesi, insanlık tarihi boyunca, basta Peygamberler olmak uzere her insanın verdigi, “kutsal” bir mucadeledir.
Bu kitapta teorik ahlak konuları yanında, aile hayatında ve toplumsal hayatta gerekli olan ahlak ilkelerini de bulacaksınız.

Yayın Tarihi 2014-06-05
ISBN 9786054487578
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 252
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm kitaplar bir sitede https://ekitap.org/ sitemizde
Bu konu kitap tanıtımıdır. Lütfen beğendiyseniz kitabı satın alınız.

Modernlik ve Cagdas islam Dusuncesi

Benzer İçerikler

Kanbağı Serisi – Richelle Mead – Online Kitap Oku

yakutlu

Aşkın Ateşi – Rita Hunter – Online Kitap Oku

yakutlu

Rachel Gibson – İçinde Aşk var

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy