$ s

Badem Ağacı – Michelle Cohen Corasanti Online Kitap Oku

Badem Ağacı - Michelle Cohen Corasanti
Badem Ağacı – Michelle Cohen Corasanti ekitap

Badem Ağacı kitabı hakkında bilgiler:

Michelle Cohen Corasanti'in Badem Ağacı isimli kitabı 324 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Henüz 8 yaşındaki bir çocuğun gözlerinden acıyı, savaşı, nefreti ve kaybı yansıtan “Badem Ağacı” adlı roman sizi derhal yakalayacak. Ahmed Hamit Filistinli bir ailenin en ufak çocuğu. Yaşına göre tanıyanları kendine hayran bırakan bir zekaya sahip. Ama ailesinin daimi bir tedirginlik içinde olduğunun farkında ve bunu mana verememektedir. Aradan geçen 4 yıl sonrasında fazla acık ve keder bunu anlamaya başlayacaktır Ahmed 12 yaşına geldiğinde babası gözleri önünde tutuklanır abileriyse nefretini cenk alanlarında kusmaya gider.
Bir nefeslik umut, suçsuz bir feryat ve acılara karşın uçurumun kenarına sıkıca tutunan ufacık eller…
Ahmed Hamit, keskin zekâsıyla etrafındaki herkesi kendine hayran bırakan sekiz yaşında bir çocuktur. Ama Filistin’in işgal altındaki topraklarında yaşayan ailesini ve sevdiklerini kurtarmak için elinden hiç bir şey gelmez. Üstelik her şeylerini kaybetme korkusuyla geçip giden günler umutlarını azıcık daha söndürmektedir. Ve Ahmed on ikinci yaşına bastığında kâbuslar gerçeğe dönüşür. Babası tutuklanır, evleri yerle bir edilir ve kardeşleri çatışmaların körüklediği nefrete mağlup düşer. Gariban ve yok olmaya mahkûm ailesini kurtarmak için Ahmed’in yapabileceği yalnızca şey ise zekâsını kullandığı ilham verici bir yaşam yolculuğuna çıkmaktır. Bu yolda, şiddetin ve kaybın o acımasız duygusu hüküm sürecek, ufacık bir ümit ışığı dahi çöldeki bir su damlası kadar kıymetli olacaktır… Badem Ağacı dünyanın önyargılarla tanıdığı, zeka almaz acılarla yaşayan Filistin halkının cesaret ve inanç dolu öyküsünü bütün gerçekliğiyle haykırıyor.
“İlk Sayfasıyla sizi yakalayan ve kimseyi suçlamadan yüreğinizi Filistinliler için çarptıran bir hikâye. Politik çekişmeler sulh getirmiyor, mucizeyi bir roman yaratıyor.”
-Huffington Post-
“Nefessiz kaldım. Gözyaşlarımı tutamayacak kadar etkilendim.”
-Esotericphoenix.wordpress.com-
“Herkesin Okuması şart olan bir hikâye. Sizi en başından tesiri altına alacak.”
-Wanda’s Reviews-
“Harikulade ve etkili… İnsan olmanın hakikaten ne olduğuna dair gerçekçi ve bütünlüklü bir kurgu. şayet İsrail ve Filistin ortasında bir sulh olacaksa bu ancak böyle romanlar sayesinde gerçekleşecek… Bu kitap, okuyanlarının kalbinde ve ruhunda uzun süre yankılanacak… kimi kitaplar insanları derinlemesine etkiler, işte Badem Ağacı da onlardan biri.”
-Les Edgerton-
“Yeryüzündeki bütün insanların kalbine dokunabilecek bir kitap.”
-The Author’s Blog-
“İnandırıcılığı fazla yüksek bir roman. Karakterler fazla iyi işlenmiş ve her şey bir film gibi gözlerimin önünde canlanıyor… Fedakârlık, mücadele, acı, işkence ve zorlukların fazla dokunaklı bir hikâyesi.” -Metro Reader-
Badem Ağacı ilk sayfasından size içine çekiyor ve bir daha da bırakmıyor. Bu, hayal dahi edilemeyecek bir trajedinin ortasındaki azim ve umudun fazla güzel anlatılmış heyecanlı bir hikâyesi.”
-Honey Lemon Tea Blog-
“Uzun süredir hiç bir kitap beni Badem Ağacı kadar etkilemedi ve gözyaşlarımı akıtmadı.”
-E-book Review-
Badem Ağacı Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Michelle Cohen Corasanti kitaplarını gör ->

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Şehvet – Geneva Lee – Online Kitap Oku

yakutlu

Beyinsiz! – Bahtiyar Kürklü – Online Kitap Oku

yakutlu

Arızalı Tiplerler Mücadele Rehberi – Christophe Andre – Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy