Roman

Beşinci Tüp Michael Palmer – Online Kitap Oku

Michael Palmer / Beşinci Tüp / PDF / Sayfa: 473

Korku ve gerilim türündeki listeleri altüst etmeyi başaran bir yazarın yine listenin ilk sıralarında olan kitabı.

Hiç düşündünüz mü hastanelere gittiğinizde sizden alınan kan, idrar veya ilik örnekleri sadece sizin hastalığını tespit etmek için mi kullanılıyor yoksa? Natalie Reyes adında sporcu ve zeki bir genç kız . Spor kariyerine bir yerden sonra son vererek Harward üniversitesine girerek tıp alanında uzmanlaşmaya başlar. Fakat burada yaşanan bazı olaylar üzerine geri adım atmayan Natalie bunun yüzünden ceza alır. Bu sırada bir doktor abisi sayesinde gittiği konferansın bulunduğu şehirde kurşunlanır. Oldukça ağır yaralanan genç kız adeta ölümden dönse de buna pek sevinemez. Çünkü artık bir ciğeri yoktur. Bu olaya bağlı olarak bir birinden habersiz 3 farklı hayatın yolunu kesiştirecek sona doğru adım adım gidilir.

Beşinci Tüp Hakkında

New York Times çok satan kitaplarının vazgeçilmez yazarlarından Michael Palmer’ın yeni romanı şu huzursuz edici sorularla başlıyor: Laboratuarda verdiğiniz kan örnekleri nereye gidiyor? Hangi amaçlar için kullanılıyor? Ve bunu bizler neden bilmiyoruz?
DERİN BİR NEFES ALIN..

Hayatı boyunca zorluklarla savaşmış, eski milli atlet, yeni Harvard Tıp Fakültesi öğrencisi Natalie Reyes gururunun kurbanı olup okuldan uzaklaştırılınca can dostu, akıl hocası tarafından Brezilya’da bir tıp konferansına gönderiliyor; burada kaçırılıp vuruluyor, bir çıkmaz sokakta ölüme terk ediliyor. Ve hayatta kaldığına sevinmeye fırsat bulamadan akciğerini kaybettiğini öğreniyor..

Dünyanın başka bir köşesindeki dahi doktor Joe Anson milyonlarca insanın hayatını kurtaracak bir serum üzerinde çalışıyor. Ancak milyonların hayatı Anson’ın gün geçtikçe kötüye giden sağlığına bağlı ve gizli kapıların ardındaki gölgelerin işlerini şansa bırakmaya niyeti yok…

Chicago’dan dedektif Ben Callahan, vücudunda esrarengiz izler bulunan ölü bir adamın kimliğini bulmak zorunda. Ben için sıradan bir kayıp vakası çok daha büyük bir komplo teorisine dönüşmek üzere…

Birbirinden habersiz bu üç kişinin hayatı, kökleri antik felsefeye inen, Rio de Janeiro’dan Boston’a, Türkiye’den Moldova’ya kadar uzanan gizli bir cemiyete doğru çekiliyor. Ve neye inanacaklarını bilemedikleri bir dünyada güç ve dehanın, sadakat ve ihanetin, doğruların ve yalanların gerçek anlamı tek bir tüp kanın – beşinci tüpün – içinde gizli.

Beşinci Tüp Yorumlar

“Dahiyane bir tıbbi macera. Gerilimi hiç bitmeyen zeki bir hikâye.” – Cross Bones’un yazarı Kathy Reichs.

“Kaçırmayı göze alamayacağınız nefes nefese bir gerilim.” – Point Blank’in yazarı Catherine Coulter.

“Bilgi gücü doğurur; güçse baştan çıkarılmaya hazırdır. Michael Palmer’ın Beşinci Tüp romanı tıbba karşı inancımızın sınırlarında dolaşıyor. Kahramanın yaşadığı trajedinin etkisinden hâlâ kurtulabilmiş değilim.” – Kan Gölü’nün yazarı Tess Gerritsen.

“Ürkütücü ve kışkırtıcı bir hikâye. Hem gerçekçi hem de dehşet verici. Bütün gece gözünüze uyku girmeyecek!” – On The Run’ın yazarı Iris Johansen.

“Bu son sürat macera kışkırtıcı bir gerçeğin etrafında dönüyor. Heyecan kasırgasıyla sürüklenirken Palmer’ın ortaya koyduğu soruları aklınızdan atamayacaksınız.” – Prior Bad Acts’in yazarı Tami Hoag.

“Beşinci Tüp muhteşem bir tıbbi macera olmakla kalmayıp hikâyesiyle ödümü patlatacak kadar da inandırıcı. Bütün bunlar gerçek olabilir mi? Palmer insanı şüpheye düşürüyor.” – Richocet’nin yazarı Sandra Brown.

“Tıbbi macera türünün belki de en usta kalemi olan Michael Palmer’ın bu heyecan yüklü son romanını okuduktan sonra organlarınız yerli yerinde mi diye bakma ihtiyacı duyacaksınız.” – Armageddon’s Children’ın yazarı Terry Brooks.

Beşinci Tüp Online Kitap Oku

Beşinci Tüp Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Islamda Varlık Dusuncesi & Epistemoloji-Ontoloji

yakutlu

İn – Sabri Uzun Online Kitap Oku

yakutlu

Pembe Fili Düşünme – Zeynep Selvili Çarmıklı – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy