OKUYUCU PUANLARI
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

James Monaco / Bir Film Nasıl Okunur / PDF / Sayfa: 625

 
Bir Film Nasıl Okunur?
Sinema Dili, Tarihi ve Kuramı Sinema, Medya ve Mültimedya Dünyası
Sinema ve Medya üzerine 1977’den bu yana en temel kaynak: Bir Film Nasıl Okunur? Yazar James Monaco, bu dinamik sanat biçiminin bütün boyutlarını, başlangıcından günümüze kadar bu kitapta bir araya getiriyor.
Sinemaya pek çok farklı noktadan yaklaşan Bir Film Nasıl Okunur?, bu sanat biçimini hem bir sanat, hem de duygu ve bilim, gelenek ve teknoloji olarak inceliyor. Filmin roman, resim, fotograf, televizyon ve hatta müzik gibi diğer anlatı biçimleriyle olan yakın bağını inceledikten sonra, filmin bir anlam iletmesini, daha da önemlisi filminiletmeye çalıştığı mesajı fark etmemizi sağlayan unsurları da tartışmaya açıyor.
Yedi ana bölümde bütün yedinci sanat: Bir Sanat Olarak Sinema… Teknoloji: Görüntü ve Ses… Sinema Dili: Göstergeler ve Sözdizimi… Sinema Tarihinin Biçimlenişi… Sinema Kuramları: Biçim ve İşlev… Medya: Her Şeyin Merkezinde… Mültimedya: Sayısal Devrim… Ve görülmemiş uzunlukta bir kronoloji… daha önce toplanmamış büyüklükte okuma önerileri… Dört farklı alanda dizinler… Yüzlerce siyah beyaz fotograf ve ayrıntılı çizimler eşliğinde…
Sinema öğrencileri, medya meraklıları ve gerçek sinemaseverler için temel başucu kitabı.
 

PDF İNDİR

 

Yasal uyarı ve Telif Hakkında

Beğendiyseniz kitabı satın alabilirsiniz…

Kitap oku ✁ Online ekitap oku