$ s

Blink – Malcolm Gladwell Online Kitap Oku

Blink – Malcolm Gladwell ekitap

Blink kitabı hakkında bilgiler:

Malcolm Gladwell'in Blink isimli kitabı 284 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Şimdi her ne kadar Malcolm Gladwell bizlere düşünmeden düşünebilmenin gücünü anlatacak olsa da öncesinde küçük bir düşünelim. Yaşantımızda verdiğimiz birden kararlar gerçekte bu kitabın tam olarak anlatmak istediğidir. Başka Bir Deyişle bir fazla sefer düşünmeden kararlar verir ve bunun sonuçlarına katlanırız. Kimleri bu hale cesaret kimileri mecburiyet doğrultusunda vakıf olur. Ama bu düşüncesiz fikir kararımızı daha profesyonel bir duruma getirebilirsek hayatımızı daha pozitif bir yöne çeviremez miyiz? Mesela bir amel görüşmesinde verdiğiniz cevabın gerçekte karşıdaki amel verenin istemediği bir yanıt olduğunu anladığınız lahza cihet çevirebilseydiniz?
Bir çiftin tartışmasına kulak misafiri olup ilişkilerinin geleceğine dair bir fikre kapıldığınız oldu mu hiç? Maç bilgi bir pasın gol olup olmayacağını anladığınız bir an… Ya da yaptığınız bir amel görüşmesinin peşinden işe alınacağınızı düşündüğünüz durumda yanıldığınız bir durum…
Elinizdeki kitap, günlük yaşamımızın en ufak bileşenleriyle ilgileniyor: Ne vakit yeni biriyle tanışsak, karmaşık bir durumla sima yüze gelsek veya zor bir adım atmak zorunda kalsak aniden ortaya çıkan anlık izlenimlerin ve kararların içeriğiyle.
Gladwell, zihnimizin nasıl tepki verdiğini incelediği bu kitabında fazla düşünmeden alınan kararların, ince ince düşünülmüş kararlar kadar iyi olabildiği örnekleri çözümlerken, her zamanki gibi madalyonun öbür yüzüne görmeyi ihmal etmiyor ve içgüdülerimizin bize ihanet ettiği anları da sorguluyor. Psikoloji ve nörobilim teorilerinin hayatın türlü alanlarından varlıklı ve yaşanmış örneklerle sınandığı Blink’i okurken kendinize bir adım daha yaklaşacaksınız.
Blink Online Kitap Oku Blink Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Malcolm Gladwell kitaplarını gör ->

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Ben Olsaydım – Lisa Dow – Online Kitap Oku

yakutlu

Temas – Emily Snow – Online Kitap Oku

yakutlu

İsim Şehir Artist – Yılmaz Özdil Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy