Roman

Buğday Göbeği – William Davis – Online Kitap Oku

William Davis / Buğday Göbeği / PDF / Sayfa: 352

Buğdaydan kurtulun fazla kilolardan kurtulun ve sağlığınıza yeniden kavuşun!

Bir çok diyet programı duymuş ve denemişsinizdir. Fakat aslında tek sorun çok yememiz yada belirli ürünleri yememizden ziyade daha kolay yollarla sağlıklı ve zayıf bir hayata kavuşa bilirsiniz. Mesela hayatınızdan tahıl gıdalarını çıkarın, azaltın. Sıradan iki dilim ekmeğin bazen toz şekerden daha çok şekerinizi yükseltiğini biliyor muydunuz? Bu örnek en masumlarından daha kemiklere, kalbe kolestrole yaptıklarını duysanız ürperirdiniz. Bu kitaptaki talimatları uygulayarak sadece bir ayda 25 kilo veren insanların olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik öyle aç kalarak felan da değil! Şimdi o elindeki ekmeği bırak ve sağlığını geri al.

Buğday Göbeği Hakkında

İki dilim tam tahıllı buğday ekmeğinin kan şekerini iki yemek kaşığı şekerden daha fazla yükseltebileceğini biliyor muydunuz?Buğday Göbeği, beslenmemizden buğdayı hatta sözüm ona sağlıklı tam tahıllı buğday ekmeğini dışlamakla kilo verebileceğimizi ve çeşitli sağlık ve sindirim sorunlarından kurtulabileceğimizi ortaya koyan ilginç bir kitap.

Yıllar boyu binlerce hastasına buğdaydan arınmış diyetler uygulayan ve olağanüstü klinik sonuçlara ulaşan Dr. William Davis, bu besine karşı son derece etkin bir savaş açmış durumda. Buğdaydan arınmış bir beslenme sayesinde şu önemli kazanımlar sağlanmaktadır:

  • İlk birkaç ay zarfında 10, 15 ve hatta 25 kilo verme
  • Metabolik sendrom ve tip 2 diyabet hastalarında iyileşme
  • Kolit ve çölyak gibi bağırsak hastalıklarının tedavisi
  • Kolesterol ve LDL miktarlarında önemli düşüş
  • Kemik yoğunluğunun artması ve kemik erimesinin engellenmesi
  • Müzmin cilt hastalıklarından ağız yaralarına ve saç dökülmesine kadar çeşitli rahatsızlıkların giderilmesi
  • İltihaplanmalardan ve romatizmal eklem iltihaplarından kaynaklanan ağrıların dindirilmesi.

Kolay okunan, yeni görüşler sağlayan ve titiz araştırmaların sonucunda yazılmış olan Buğday Göbeği çağımızın en önemli sağlık sorunlarına yepyeni bir bakış açısı getirmektedir. Zayıflamanıza, biçimsiz şişkinliklerden kurtulmanıza ve sağlık sorunlarına daha geniş bir açıdan bakmanıza yardımcı olacak kışkırtıcı bir kitap.William Davis 2000’den fazla hastasına buğday içermeyen diyetler uyguladıktan sonra, ABD’deki obezitenin yağ, şeker ya da yaşam tarzından değil, buğdaydan kaynaklandığı sonucuna vardı. Buğday Göbeği kitabında Davis günümüz koşullarında elde edilen buğdayın insan sağlığına zararlı etkilerini ortaya koymaktadır. Geleneksel yöntemlerle yetiştirilen buğday, günümüzde, maliyeti en aza indirme peşinde olan üreticilerin elinde değişime uğramıştır. Artık buğday kan şekerini, şekerden çok daha fazla yükselten ve istenmeyen bir alışkanlık oluşturarak daha fazla açlık, aşırı yeme arzusu ve yorgunluğa yol açan bir besin haline gelmiştir. Dr. Davis buğdayın kilo almaya, yağın yanlış bölgelerde birikimine, diyabetten kalp rahatsızlıklarına ve çölyak, romatizmal eklem iltihabı ve erken bunama gibi vücuttaki bağışıklık ve sinir sisteminin bozulması sonucu ortaya çıkan hastalıklara kadar birçok etkisi olduğunu ortaya koyuyor. Sonunda da buğday içeren ürünlerin beslenme düzeninden tamamen çıkarılmasını önerirken, bunun için basit ve etkin bir yöntem gösteriyor.Yaşamlarından buğdayı tümüyle çıkarmış erkek ve kadınlar üzerinde yıllardır gerçekleştirilen klinik araştırmalara dayanan Buğday Göbeği, yeniden sağlığa kavuşmak ve istenmeyen kilolardan kurtulmak için izlenmesi gereken yola ışık tutuyor.

Buğday Göbeği Online Kitap Oku Buğday Göbeği Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Aşkın Baharına Uyanmak – Julia London Online Kitap Oku

yakutlu

Azrail Aynası – Cüneyt Ülsever – PDF ve Online Kitap Oku

yakutlu

Limon Ağacı Kitap Özeti (Sandy Tolan)

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy