$ s

Doğdum – Georges Perec Online Kitap Oku

Doğdum – Georges Perec ekitap

Doğdum kitabı hakkında bilgiler:

Georges Perec'in Doğdum isimli kitabı 68 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Ben ailemin konuştuğu dili konuşmuyorum, onların sahip oldukları hiç bir anıyı paylaşmıyorum. Onlara ait olan, onları onlar oluşturan şeyler, tarihleri, kültürleri, inançları, umutları bana aktarılmadı.
Mülksüzleştirildiğimin Bilincinde oluşumda hiç bir nostalji duygusu, sırf Yahudi bulunduğu için bana daha yakın olabilecek şeylere karşı hiç bir hususi düşkünlüğüm yok. Ben yıllardır ailemin tarihçesini yazıyor, o daimi parçalanmayı yeniden çizmeye çalışıyorum.
Otobiyografi Denemeleri, yazınsal projeler, toplantı tutanakları, kısa anlatılar ve eleştiri notlarından oluşan bu metinler, Georges Perec’in en mühim kitaplarını nasıl kurduğuna, mazi günlerinden bazılarını nasıl yaşadığına tanıklık etmekle kalmıyor. Dökümler çıkarmanın, mekânları, harcanmakta olan yiyecekleri, dilekleri ve tasarıları daimi not etmenin, Georges Perec’in yazınsal oyunlarının ötesinde, bir kimlik ve köken arayışına bağlandığının birer kanıtı Doğdum’daki metinler. Göç ve kaçış, sürgün ve kopma, hafıza ve hatıra, doğum ve aidiyet gibi temalar etrafında dönerken, geçmişte yitirilenlerle gelen bir unutma, unutulma ve kimliksizlik kaygısına gelip dayanıyorlar.
Doğdum, Hem yazınsal hem de yaşamsal süreçlere fer tutuyor.
Doğdum Online Kitap Oku Doğdum Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Georges Perec kitaplarını gör ->

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Kendinizle Barışık Olmak – Nevzat Tarhan Online Kitap Oku

yakutlu

Gecenin Aynası – Irene Hannon Online Kitap Oku

yakutlu

Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz

yakutlu

Yorum Yap

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy