Tarih

Doğu Akdeniz Yakından Online Kitap Oku Uğur Kökden

Bu içeriğimizde yazar Uğur Kökden tarafından yazılan Doğu Akdeniz Yakından isimli kitap hakkında detayları sizlere aktarıyoruz.

Yazının devamında Doğu Akdeniz Yakından Online Kitap Oku seçeneğini bulabileceğiniz gibi, Yandex üzerinden telefona, tablete, bilgisayara indir, online olarak PDF formatında full görüntüle yükle (download) seçeneklerini de görerek ücretsiz (bedava) olarak kitabı temin edebilirsiniz. Bunların yanında Doğu Akdeniz Yakından kitap oku seçeneğiyle birlikte kısa kitap özeti, tanıtımı ve kapak resmi de yazının detaylarında yer almaktadır.

Doğu Akdeniz Yakından Kitabının Kısa Özeti Oku

Denemelerinde kentlerin saklı yüzünü ortaya çıkaran, bugünle dün arasındaki bağın anlamını sorgulayan Uğur Kökden; bu kez, yazıdaki gezginliğini Doğu Akdeniz ’ e, Anadolu Selçukluları ’ nın bu coğrafyadaki izlerine yöneltiyor. Kendi deyimiyle “ Doğu Akdeniz isimli yitik cennet ” , bir tür çağrıyı da içerir. Yalnızca dönüp bakmaya değil; varlığını anlamaya, taşıyıcı yanlarını görmeyedir bu çağrı… Akdeniz düşüncesinin izlerinden giden Kökden, dış gözlemlerini çıktığı içsel yolcukluklarıyla da buluşturur. Denemeyi var eden duygu tınısı işte o noktada okuru/nu avucunun içine alır. Çağrışımlarla yüklü anlatımını hatırlamalar ve tarihin görünen yüzüne bakma bilinciyle taçlandırır. Öyle ki; bitmesini istemediğiniz dil duygusu, yer bilgisi, doğa-tarih iç içeliği bu denemelerin dokusunu oluşturur. İç açıcı bir serinlik, yaşama sevinci; doğayı tanıma, çevreyi inceleme/anlama bilinci ve tarihe yüzünü dönme duygusu Uğur Kökden ’ in yeni deneme kitabı Doğu Akdeniz Y akından ’ ın okurunu çağıran en temel izleklerinden. Deneme görmektir; hayatı, insanı, doğayı anlama kapılarından geçmeyi anlatmaktır bir bakıma. Uğur Kökden, Akdeniz düşüncesi ekseninde bizi böylesi bir anlama yolculuğuna çıkarıyor. Feridun Andaç

Not: Bazı kitapların kitap özetleri sunulurken kitabın konusu, kısa özeti, detaylı incelemesi, türü dışında karakterleri, ana fikri ve ne anlattığı hakkında ile ilgili de bilgi verilmektedir. Bu durum kitaptan kitaba değişmektedir. Bazılarında ise konu özeti yer almamaktadır. Sizler de yorumlar alanına kitap hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Doğu Akdeniz Yakından Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2008-05-30
ISBN 9755534817
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 232
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Doğu Akdeniz Yakından Kitabını Kim Yazmıştır?

Yazarın kitapları arasından en beğenilenlerden olan bu kitap yazar Uğur Kökden tarafından yazılmıştır.

Doğu Akdeniz Yakından Online Kitap Oku

Yazar Uğur Kökden tarafından yazılan kitaplar arasında yer alan Doğu Akdeniz Yakından kitabını Online Kitap Oku seçeneğiyle ya da sesli kitap olarak indirmek için buradasınız. Yalnız üzülerek belirtmek isteriz ki bazı kitaplar otomatik olarak siteye eklendiğinden dolayı tümünde indirme linki yer almayabilir.

Eğer yazı detayında Doğu Akdeniz Yakından Uğur Kökden Online Kitap Oku linkini göremiyorsanız ve indiremiyorsanız alttaki yazıyı okuyunuz.

The post Doğu Akdeniz Yakından Online Kitap Oku Uğur Kökden appeared first on Online Kitap Oku.

Benzer İçerikler

Özbekistan’da Çok Türkler Var Online Kitap Oku H. Tuncer

yakutlu

M.Ö. 3. Binyılda Anadolu’da Bronz Online Kitap Oku

yakutlu

Ermeni Katliamı Suçlaması Yargılama ve Karar Malta 1919-1921 Online Kitap Oku Uluç Gürkan

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy