Tarih

FKF Dev-Genç Tarihi 1965-1971 Belgelerle Bir Dönemin Serüveni Online Kitap Oku Ali Yıldırım

Bu içeriğimizde yazar Ali Yıldırım tarafından yazılan FKF Dev-Genç Tarihi 1965-1971 Belgelerle Bir Dönemin Serüveni isimli kitap hakkında detayları sizlere aktarıyoruz.

Yazının devamında FKF Dev-Genç Tarihi 1965-1971 Belgelerle Bir Dönemin Serüveni Online Kitap Oku seçeneğini bulabileceğiniz gibi, Yandex üzerinden telefona, tablete, bilgisayara indir, online olarak PDF formatında full görüntüle yükle (download) seçeneklerini de görerek ücretsiz (bedava) olarak kitabı temin edebilirsiniz. Bunların yanında FKF Dev-Genç Tarihi 1965-1971 Belgelerle Bir Dönemin Serüveni kitap oku seçeneğiyle birlikte kısa kitap özeti, tanıtımı ve kapak resmi de yazının detaylarında yer almaktadır.

FKF Dev-Genç Tarihi 1965-1971 Belgelerle Bir Dönemin Serüveni Kitabının Kısa Özeti Oku

FKF-DEV-GENÇ devrimci gençlik hareketinin tarihinde özgün yeri olan bir örgüt. İlk olmanın acemiliklerini taşıyor. Her şeyi kendi keşfediyor, buluyor. Y erli yerine koymaya uğraşıyor. Ulusal yönü ağır basan anti- emperyalist bir çıkış noktasından bilimsel sosyalizme evrilmeyi adım adım yaşıyor. FKF-DEV-GENÇ kendi deneyimleriyle demokratik kitle örgütüne ilişkin soruları bir bir yanıtlıyor. Örgütün yapısı, örgütlenmesi, ideolojisi, çalışma tarzı, siyasal örgütlenmeyle ilişkisi açıklığa kavuşuyor. FKF-DEV -GENÇ ’ in tarihi 60 ’ lı yılların sosyalist hareketinin de tarihi. Eylem zemininden, tartışma gündemine dek her şeyi orda izlemek olası. TİP ve sosyalist devrim çizgisini, YÖN, Türk Solu, Aydınlık Sosyalist Dergi ve Millî Demokratik Devrim yönelimlerini bölünmeleri çatışmalarıyla FKF-DEV- GENÇ ’ in oluşumunda gözlenebiliniyor. İşçi sınıfı partisinin yokluğunun gençlik örgütüne yüklediği işlevler, teorinin bulunup şekillendirilmesi, 70 ’ li yılların örgütlenmelerine kaynaklık eden ayrımlar DEV-GENÇ ’ in bağrında, filizleniyor. Ali Yıldırım, belgesel nitelikteki bu çalışmasıyla Türkiye ’ nin yakın tarihinin toplumsal/siyasal gelişimine tanıklık ediyor. Bir tür “ toplumsal bellek ” sunuyor okurlarına.

Not: Bazı kitapların kitap özetleri sunulurken kitabın konusu, kısa özeti, detaylı incelemesi, türü dışında karakterleri, ana fikri ve ne anlattığı hakkında ile ilgili de bilgi verilmektedir. Bu durum kitaptan kitaba değişmektedir. Bazılarında ise konu özeti yer almamaktadır. Sizler de yorumlar alanına kitap hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

FKF Dev-Genç Tarihi 1965-1971 Belgelerle Bir Dönemin Serüveni Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2008-05-30
ISBN 9755534794
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 624
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

FKF Dev-Genç Tarihi 1965-1971 Belgelerle Bir Dönemin Serüveni Kitabını Kim Yazmıştır?

Yazarın kitapları arasından en beğenilenlerden olan bu kitap yazar Ali Yıldırım tarafından yazılmıştır.

FKF Dev-Genç Tarihi 1965-1971 Belgelerle Bir Dönemin Serüveni Online Kitap Oku

Yazar Ali Yıldırım tarafından yazılan kitaplar arasında yer alan FKF Dev-Genç Tarihi 1965-1971 Belgelerle Bir Dönemin Serüveni kitabını Online Kitap Oku seçeneğiyle ya da sesli kitap olarak indirmek için buradasınız. Yalnız üzülerek belirtmek isteriz ki bazı kitaplar otomatik olarak siteye eklendiğinden dolayı tümünde indirme linki yer almayabilir.

Eğer yazı detayında FKF Dev-Genç Tarihi 1965-1971 Belgelerle Bir Dönemin Serüveni Ali Yıldırım Online Kitap Oku linkini göremiyorsanız ve indiremiyorsanız alttaki yazıyı okuyunuz.

The post FKF Dev-Genç Tarihi 1965-1971 Belgelerle Bir Dönemin Serüveni Online Kitap Oku Ali Yıldırım appeared first on Online Kitap Oku.

Benzer İçerikler

Ah Benim Öksüzlüğüm Online Kitap Oku Yahya Kürekçi

yakutlu

M.Ö. 3. Binyılda Anadolu’da Bronz Online Kitap Oku

yakutlu

Doğu Akdeniz Yakından Online Kitap Oku Uğur Kökden

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy