Roman

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde – Robert Louis Stevenson – PDF ve ePUB İndir

Robert Louis Stevenson / Dr. Jekyll ve Mr. Hyde/ PDF – EPUB / Dil: TR – EN / Sayfa: 108

İnsan doğasının derinliklerine inen bir eser olarak tüm dünyada yankı uyandırmıştır. Oysa kısacak sayfa sayısı ile bu kitap bunu nasıl başarmıştır? Yazarın ansızın bir gece gördüğü ve ürpererek uyandığı bir rüyası üzerine kaleme almaya başladığı “Dr. Jekyll ve Mr. Hyde” adlı eseri sizlerle. Yazarın ideasına göre insanların bir çok kişiliği vardır. Genelde bunlardan biri kötü diğeri iyidir. Ama insandan insana farklılık gösteren birisi cesur diğeri kork gibi tezatlar da vardır tabi ki, hatta ikiden fazla ruh haline bürünenler de mevcuttur. Son dakikasına kadar gizemini koruyan, her sayfada bir önceki sayfanın ip uçlarını arayacağınız ve finalde muhteşem bir vuruş yapan harika eser. Dr. Jekyll ve Bay Hyde’ın Tuhaf Hikayesi psikolojik gerilim türünde okuyacağınız ender bir ekitap.

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde Hakkında

“Soru sormak bir taşı harekete geçirmek gibidir. ”

Robert Luis Stevenson, gördüğü bir kâbus üzerine yazdığı Dr. Jekyll ve Mr. Hyde’ın Tuhaf Hikâyesi insan doğasının alegorik bir özeti gibidir. Bugüne kadar yüzlerce kez sinemaya ve televizyona aktarılan, sahneye konan bu eser hâlâ geçerliliğini korumaktadır. Gerek biçimsel yapısı gerekse kişilik bölünmesini konu edinmesi sebebiyle okurun hem kendi bastırılmış kötü taraflarına hem de iyi tarafta kalma isteğine temas eden kitap, son sayfaya dek açığa vurmadığı gizemlerle okunması gereken yapıtlardan biridir.

“Araştırmalarım sayesinde her geçen gün hem entelektüel hem ahlaki açıdan şu gerçeğe inanmaya başladım; kişilik tek değildir, çifttir. Çift olduğunu söylüyorum çünkü daha fazla olup olmadığını henüz bilmiyorum. Başkaları da izimden yürüyecek. Başkaları da söylediklerimi söyleyecek. Öyle tahmin ediyorum ki gelecekte insanın birden çok ve birbirinden bağımsız kişiliklerden oluştuğu kanıtlanacak.”

Türkçe

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde Online Kitap Oku

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde Online Kitap Oku

English

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde PDF Download

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde EPUB Download

Alternatif

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde Tek Link Turbo İndir

Benzer İçerikler

Aşk Bir Ayrılık Ötede – Sandra Brown – Online Kitap Oku

yakutlu

Hırçın Güzel – Melanie Milburne – Online Kitap Oku

yakutlu

Sis ve Gece

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy