Roman

Elflerin Yaşamı – Muriel Barbery – Online Kitap Oku

Muriel Barbery / Elflerin Yaşamı / PDF – EPUB / Sayfa: 272

Artık insanlık doğasında bir kaos hüküm sürmektedir. Hiç kimsenin bir birlerine ne tahammülü, ne sevgisi nede anlayışı kalmıştır. Bu durumu isteyen kötücül güçler artık insanlığın sonunun gelmesini istemektedir. İnsan dışı varlıklar arasında sadece Elfler insanların eski sevgi dolu dünyasına dönmesi için savaş verir. Fakat Elflerin varlığından haberdar olan farklı ülkelerde yaşayan iki kişi vardır. Maria ve Clara elflerle iletişim kurabilen ve insanlarla aralarında ki bağı sağlayabilecek tek kişilerdir. Birisi doğayla konuşmasını bilirken, diğeri henüz yeni gördüğü bir müzik aletini çalabilecek yeteneklere sahiptir.

Elflerin Yaşamı Hakkında

Nefret ve kötülük bulaşıcı bir hastalık gibi her yere yayıldığında insan ile doğa arasındaki uyum tekrar nasıl sağlanır? Birbirinden ayrı şehirlerde yaşayan, aynı dili bile konuşamayan Maria ve Clara’nın ortak noktası, elflerin dünyasıyla temas halinde olmalarıdır. Maria doğayla iletişim kurar, hayvanlarla konuşup ağaçların şarkısını dinlerken Clara ilk kez dokunduğu piyanonun siyah beyaz tuşlarıyla herkesi büyüler. Kötülüğün güçleri dünyadaki yaşamı tehdit edip felaketin habercisi olduklarında, dünyadaki uyumun yeniden kurulması için uğraşan güçlerle mutlak bir kaosa sürüklenmesini isteyenler arasındaki savaşta, sisler içinden gelen elflerle toprağa bağlı köylülerin tek umudu bu küçük kızlar olacaktır. Yitip giden uyumun yeniden kurulması, ancak doğanın ve sanatın güçleriyle bir araya gelinirse mümkün olabilecektir. Barbery, doğayla uyumlu yaşamanın, onu dinlemenin, onunla bütünleşmenin bütün canlılar için vazgeçilmezliğini, fantastik bir evrenin pastoral fonunda, şiirsel bir dille anlatıyor.

Elflerin Yaşamı Online Kitap Oku

Elflerin Yaşamı Online Kitap Oku

Alternatif
Elflerin Yaşamı PDF ve ePUB İndir

Benzer İçerikler

Sevgi Uğruna Yaptıklarımız – Kristin Hannah – Online Kitap Oku

yakutlu

Bıçak Sırtı – Michelle Hodkin Online Kitap Oku

yakutlu

İspanyolca Eğitimi – 2019 – Pdf indir

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy