Roman

Elma Çekirdeği – Katharina Hagena – Online Kitap Oku

Katharina Hagena / Elma Çekirdeği / PDF / Sayfa: 240

İris adında bir kadının çocukluğu büyük annesinin evinde geçmiştir. Burada kuzeniyle oldukça güzel vakitler geçiren İris aslında bir o kadarda kötü zamanlar geçirmesine rağmen hepsini hafızasından silmiştir. Bir süre sonra o evden ayrılarak kendi hayatını kurmuş olan genç kadın uzun bir zaman sonra Büyük annesi ölür ve o da o eve tekrar döner. Fakat bu sefer farklı şeyler vardır bu evde. Gezdiği her yer ve gördüğü her eşya beyninin derinliklerine ki hatırıları uyandırmaya başlayacaktır.

Elma Çekirdeği Hakkında

“Unutulmaya terk edilse de geçmiş kendini her zaman hatırlatır…”
Büyükanne Bertha ölünce evi, torunu İris’e kalır. İris çocukken kuzeni ve bir arkadaşıyla yaz tatillerini birlikte geçirdiği evde yıllar sonra yalnız kalmıştır.
Sadece bir hafta geçireceği evde odaları, oyun oynadığı ve tek gecede beyaza dönen kırmızı Frenk üzümlerinin yetiştiği bahçeyi, konserve gözyaşlarının pişirildiği mutfağı gezer. Odadan odaya geçtikçe hafızasının odaları da kapılarını aralar ve hem unuttukları hem de hatırladıkları arasında bir yolculuğa çıkar.
Büyükannenin evinde geçirilen yaz tatillerinin anıları ve teyzelerin gizem dolu hikâyeleriyle sihirli ve büyüleyici bir roman… Katharina Hagena, üç kuşak kadının kaderlerini harmanlayarak bir ailenin hikâyesini anlatıyor…

Elma Çekirdeği Yorumlar

“Aşkı, mutluluğu, ölümü, babalarını tanıma şansını hiç bulamamış olan çocukları, ergenlik dönemi nüanslarını, karanlık sırları ve elma ağaçlarını anlatan bir roman… Kısacası; hayatın içindeki her şeyi anlatan… Yazarın dili oldukça yalın ve anlatıcının ironi kokan anlatımı akıcı…”
Anne Nordmann, Taz

“Hagena’nın yeteneği acıyı özel kılmak… Öyle ki her insan bu kadar gözyaşı içeren bir yazı yaşayıp bedelini ödemeyi isteyebilir… ”
Brigitte

“Yaz, elma ve Frenk üzümü kokan bir hikâye. Hem acı hem de tatlı… Hatırlamak ve unutmak üzerine yüreklere dokunan bir roman… Elma Çekirdeği tam anlamıyla bir haz…”
Martina Meister, Die Zeit

“Basitçe ve kısaca şöyle demek istiyorum: Kesinlikle okuyun lütfen! Bu hikâye sizi içine alıyor ve başka diyarlara götürüyor.”
Christine Westermann , Gazeteci -yazar

Elma Çekirdeği Online Kitap Oku

Alternatif

Elma Çekirdeği Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Karanlık Parti – Sara Grant – Online Kitap Oku

yakutlu

Rothschild Hanedanlığı

yakutlu

İlahi Komedya – Cehennem, Araf, Cennet (3 Cilt Takım)

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy