Empower Your Mind For Vocabulary

EMPOWER YOUR MIND FOR VOCABULARY kullandığı tekniklerle piyasadaki diğer kitaplardan ayrılır. YDS, IELTS ve TOEFL gibi sınavlarda konu ve soru çözme tekniği bilgisi kadar olmazsa olmaz bir başka durum da sözcük bilgisidir. Ne kadar çok kelime bilirseniz soruları o kadar doğru anlayabilir ve çözümleyebilirsiniz. Eski yöntemlerle uzun süre çalışarak kelime anlamlarını öğrenebileceğiniz bir gerçektir. Ancak bu kitap size yalnızca kelime anlamlarını öğretmekle kalmayıp uygulanan hafıza teknikleri sayesinde, dil öğrenmenin en büyük sorunlarından biri olan öğrendiğiniz sözcükleri sık sık tekrar etmemeniz durumunda unutma probleminizi de ortadan kaldıracaktır.

Kitabımızda sizlerin sözcükleri en kolay şekilde öğrenebilmeniz için mnemonik yani İngilizce sözcükleri Türkçe benzerleri ile ilişkilendirerek hafızaya kolay kaydetme tekniği benimsenmiştir. Tekniğimizi sizin için daha da kolay ve hatırlanabilir hale getirebilmek için sözcüklerimizi karikatürlerle de destekledik. Böylece sözcük benzerlerini hatırlamakta zorlansanız bile hafızanızdaki karikatür görüntüleri anlamları hatırlamanızı kesinleştirecektir.

Bilindiği gibi öğrenmenin gerçekleşmesi için yalnızca okumak çok kesin bir yöntem değildir. Bu nedenle karikatürlerimiz size yardımcı olarak öğrenmenin kesinleşmesini sağlarken her konunun sonunda bulunan kelime avı, sözcük anlamı, kelime eşleştirme ve boşluk doldurma şeklindeki alıştırmalarımızla öğrendiğiniz sözcükleri anında tekrar etme fırsatı da bulmuş olacaksınız.

Kitabımızı öğrenmenin en kolaylaştırılabilmesi için uygun bir konu sırasında tasarlamış bulunmaktayız. Bu bölümleri sırasıyla takip ederek çalıştığınızda öğrenmenizin en üst düzeye çıktığını göreceksiniz.

Kitabımızın ilk bölümünde sizler için 20 alt bölüm ve her alt bölümde 15 sözcük ile her sözcüğün İngilizce anlamı, Türkçe anlamı, eş ve zıt anlamlı karşılıkları, örnek cümleleri, anahtar sözcüklerle yazılmış öyküleri, karikatürleri ve alıştırmalarından oluşan bir öğrenme maratonu hazırladık. İkinci bölümde sınavlarda en fazla yardımcınız olacak Phrasal Verb konusu İngilizce-Türkçe anlamları, örnek cümleleri ve alıştırmaları ile size yardımcı olacak. Üçüncü bölümümüzde de en fazla karıştırılan sözcükleri anlamları, örnek cümleleri ve de alıştırmalarıyla çalışarak artık sözcükleri birbirine karıştırmaktan da kurtulmuş olacaksınız.

Kitabımızı almaya karar verdiğinizde yalnızca kelime dağarcığınızı geliştirmekle kalmayacak, kolay ve eğlenceli öğrenme yöntemimizle İngilizce öğrenmenin de zevkini yaşayacaksınız.

İngilizce öğrenmenin zevkli ve eğlenceli dünyasına sizleri de bekliyoruz.

***

Empower Your Mind For Vocabulary başlıklı bu kitap, her yıl yapılan YDS, ÜDS ve KPDS sınavlarına girecekler için klasik sözlük formatından ziyade kelimelerin kalıcı bir şekilde öğrenilmesine yardımcı olacak şekilde hazırlanmış bir kaynaktır.

Yabancı dil sınavlarında, dil anlama, yorumlama ve doğru bir şekilde cevaplayabilme hususunda kelime bilgisi önemli bir etken konumundadır. Kelime bilginizi geliştirmeniz için yazılmış çeşitli kaynaklarda kelimelerin liste şeklinde sunulması, kelimelerin doğru bir şekilde öğrenilmesi için etkili bir yöntem değildir. Böylece bu tarzda oluşturulan kitaplar okurlarına kalıcı bir çözüm değil, geçici bir çözüm yolu sunmaktadır.

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Babamın Gözleri Kedi Gözleri

yakutlu

Güvercin Gülleri

yakutlu

Don Kişot (Ünlü Çocuk Romanları – 1)

yakutlu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy